Cosmo Films oferuje wysokobarierowe folie CPP
12 Apr 2019 10:36

Firma Cosmo Films, czołowy producent folii specjalistycznych na opakowania giętkie, laminaty i etykiety oraz papierów syntetycznych, rozszerzył portfolio swych produktów o folię polipropylenową nieorientowaną typu cast (CPP), przeznaczoną do produkcji opakowań wymagających niezawodnej ochrony przez przenikaniem wilgoci i tlenu oraz wysokiej wytrzymałości spoin folii (hot tack).

Nowe folie CPP do zgrzewania na gorąco oferują wysoką wytrzymałość hot tack (>600 gram/siła na cal w zakresie temperatur 100-140 stopni Celsjusza) oraz niską temperaturę inicjowania zgrzewu, co pozwala na przyspieszenie pracy maszyn pakujących. Nowe produkty zapewnia dobre własności ochrony przed przenikaniem wilgoci, tlenu, światła oraz zapachów. Folie oferują poziom przepuszczalności tlenu (OTR) <30cc/m2/dzień oraz transmisję pary wilgoci (MVTR) <0.3g/m2/dzień.

Folie przeszły pozytywne testy jako opakowania na ciastka, ciastka kruche i krakersy, snacki, czekoladki i lody. Dostępne w gamie grubości od 20 do 30 mikronów, doskonale nadają się do laminacji klejowej, jak i ekstruzyjnej.

Pankaj Poddar, dyrektor generalny Cosmo Films, tak tłumaczy poszerzenie gamy dostępnych folii: „Dostrzegamy rosnące zużycie CPP globalnie i lokalnie w Indiach jako materiału na opakowania dla sektora spożywczego i rolnego, cenionego ze względu na swą lepszą od polietyleniu transparentność oraz doskonałe własności zgrzewu. Cosmo Films wykorzystała wiele lat doświadczeń do stworzenia szerokiej gamy folii CPP, których zalety wynikają zarówno z punktu widzenia funkcjonalności, jak i monomateriałowego podejścia.”

Na podstawie informacji Cosmo Films opracował TK