Cosmo Films zwiększa moc produkcyjną folii BOPP o 42 procent
23 Oct 2015 13:30

Firma Cosmo Films Limited, będąca obecnie jednym z globalnych liderów i producentów dwuosiowo orientowanych folii polipropylenowych BOPP, poinformowała o planach instalacji na początku 2017 roku nowej linii do produkcji folii BOPP o szerokości 10,4 m. Linia została już zamówiona i ma zwiększyć roczne zdolności produkcyjne firmy w zakresie folii BOPP od 140 000 do 200 000 ton. Nowa linia produkcyjna zostanie zainstalowana na terenie istniejącego już zakładu Karjan mieszczącego się niedaleko Vadodara w zachodnich Indiach, w którym mieszczą się już linie do produkcji folii BOPP, linie do powlekania ekstruzyjnego i chemicznego oraz urządzenia metalizujące.

Nowa linia, która nie jest jeszcze zainstalowana jest najbardziej zaawansowaną linią dostępną obecnie na rynku pod względem szerokości i wydajności. Ta linia o dużej prędkości wyposażona jest w automatyczne przezbrojenie, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie oszczędności energii i maksymalizacja ogólnej wydajności operacyjnej.

Pankaj Poddar, CEO w firmie Cosmo Films Ltd powiedział: “Przewidujemy silny popyt na folie BOPP w nadchodzących latach, zwłaszcza w sektorze FMCG, co skłoniło nas do rozszerzenia naszej zdolności produkcyjnej folii BOPP. Folie produkowane na tej jednostce produkcyjnej mają być przeznaczone zarówno na rynki krajowe jak i na rynki eksportowe. (…). Cosmo Films planuje nadal kontynuować pracę na rzecz rozwoju sektora i wyznaczać nowe standardy w branży.”

Dwuosiowo orientowane folie propylenowe BOPP oferują wysoką wytrzymałość, elastyczność, wysokie właściwości barierowe, odporność w różnych środowiskach korozyjnych oraz obojętność w przemyśle spożywczym wykorzystywane są do produkcji elastycznych opakowań do żywności, taśm samoprzylepnych, etykiet oraz przy usługach laminowania.

Na podstawie informacji firmy Cosmo Films opracowała AP