Crown Packaging rośnie w Goleniowie
4 Dec 2014 10:26

Międzynarodowy koncern z branży opakowań metalowych buduje nową halę i zapowiada kolejną oraz stworzenie europejskiego działu logistyki. A także 120 nowych miejsc pracy.

Firma podzieliła inwestycje na dwa etapy. Pierwszy, już rozpoczęty, polega na budowie nowej hali produkcyjnej. Drugi etap wiąże się z zakupem prawie czterohektarowego terenu inwestycyjnego od Gminy Goleniów i budową kolejnego obiektu, który wyposażony zostanie w najnowszą linię technologiczną do produkcji opakowań metalowych. Znajdzie się tu również europejski dział logistyki Crown Packaging. Po realizacji planów inwestycyjnych o łącznej wartości około 25 mln złotych, koncern będzie zatrudniał w Goleniowie w sumie ponad 300 osób.

„Cieszyć musi rozwój nie tylko inwestorów lokujących biznes na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, ale też firm, które z Goleniowem związane są od wielu lat. To świadczy o dobrym klimacie dla biznesu, jaki udało się w ciągu ostatnich lat stworzyć w mieście” - podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Goleniów wygrał konkurencję o lokalizację inwestycji z kilkoma innymi lokalizacjami w Polsce i w krajach europejskich. Crown Packaging przenosi nad Inę w całości jeden z zakładów w Wielkiej Brytanii.

Źródło: szczecinbiznes.pl