Ćwierćpaleta nowej generacji CHEP
22 Jul 2014 09:35

Firma CHEP, światowy lider usług wynajmu palet i kontenerów, wprowadza na rynek nowy produkt, który pozwoli wielu firmom na obniżenie kosztów przygotowania akcji promocyjnych i zwiększenie efektywności sprzedaży w sieciach handlowych.

20 lat temu CHEP, wynalazł nowatorską paletę wystawową o wymiarach 600x400 mm. Dziś firma ponownie rewolucjonizuje rynek za sprawą ćwierćpalety nowej generacji (P0604B). Bazuje ona na sprawdzonych rozwiązaniach i została dodatkowo wyposażona w innowacyjne, ulepszone elementy, opracowane przy współpracy z klientami i partnerami CHEP.

Nowa ćwierćpaleta CHEP posiada wiele ulepszeń w porównaniu z dotychczasową wersją. Najnowsze palety CHEP gwarantują większą stabilność ładunku oraz oszczędność przestrzeni w trakcie transportu pustych palet i gotowych ekspozytorów. Bez problemu mocuje się na nich standy kartonowe do promocji produktów. Zastosowanie nowatorskiego systemu Blue Click usprawnia proces kompletacji i tworzenia standów. Nowe palety powinny zatem cieszyć się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród producentów i sprzedawców detalicznych, którzy szukali innowacyjnych, plastikowych platform do transportu i ekspozycji towarów.

Ćwierćpaleta nowej generacji CHEP była gruntownie przebadana przez niezależne instytucje badawcze – m.in. laboratorium opakowań instytutu Fraunhofer IML – pod kątem stabilności statycznej, dynamicznej i termicznej - i otrzymała znak jakości GS.

Model P0604B waży 1,9 kg i jest lżejszy o 0,2 kg od obecnej ćwierćpalety. Obniżona wysokość palety przekłada się na bardziej efektywne wykorzystanie transportu - w ciężarówce można ułożyć jedną na drugiej aż 36 palet, a nie 30 jak w przypadku starszego modelu. To oznacza możliwość zagospodarowania dodatkowej przestrzeni (do 20 proc. więcej miejsca), a co za tym idzie zmniejszenie liczby pojazdów wykorzystanych do przewożenia towarów i niższy poziom emisji CO2. P0604B jest paletą posiadającą certyfikat Carbon Neutral. Oznacza to, że użytkowanie nowych palet CHEP nie powoduje zanieczyszczenia środowiska poprzez emisję CO2. Jest to możliwe m.in. dzięki realizacji przez CHEP projektów zalesiania, które neutralizują wpływ produkcji palety na środowisko naturalne.

Model P0604B został opracowany w ciągu ostatnich 18 miesięcy w centrum innowacji CHEP w Orlando na Florydzie przez wewnętrznych i zewnętrznych ekspertów oraz najważniejszych użytkowników. CHEP przeprowadził w Niemczech wstępne próby z 75 partnerami i klientami, do których należeli producenci, sprzedawcy detaliczni, wytwórcy standów oraz firmy konfekcjonujące i logistyczne. Według CHEP nowe palety odniosą w Niemczech wielki sukces. Firma planuje wkrótce rozszerzenie sprzedaży na inne kraje, w tym Benelux, Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanię i Polskę.

Na podstawie informacji serwisu etransport.pl