Czyściwa firmy MEWA do wielu zastosowań
27 Nov 2014 11:22

Od ponad stu lat firma MEWA oferuje czyściwa przemysłowe wielokrotnego użytku w ramach usługi pełnego serwisu: firma dostarcza pierwszą partię nowych czyściw do klienta, odbiera je w określonym czasie, pierze je w swoich zakładach, po czym ponownie dostarcza jako czyste do klienta.

Czyściwa firmy MEWA wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie istotna jest jakość czyszczenia, a więc w warsztatach samochodowych, drukarniach, rzemiośle oraz w zakładach przemysłowych. Do profesjonalnego czyszczenia maszyn i urządzeń niezbędne jest zatem czyściwo o trwałej jakości oraz odpowiednich właściwościach czyszczących.

Tego typu właściwości posiadają wysokiej jakości czyściwa wielokrotnego użytku, oferowane przez firmę MEWA. Czyściwa te charakteryzują się także dużą chłonnością. Szybko absorbują ciecze i to w ilości dwuipółkrotnie większej niż same ważą. Prawie się nie rwą i mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Czyściwa oferowane są w różnych rodzajach do różnych zastosowań – od nadzwyczaj wytrzymałych o dużej chłonności, służących do usuwania ogólnych zanieczyszczeń, po delikatne, przeznaczone do pielęgnacji wrażliwych powierzchni. Użytkownik ma zatem do wyboru różne rodzaje czyściwa o jakości optymalnie dopasowanej do stosowanych przez niego maszyn lub urządzeń.

W odróżnieniu od czyściw papierowych oleje i tłuszcze usuwane są bezpiecznie z czyściw bawełnianych w trakcie procesu prania, a to wszystko dzięki wysoko rozwiniętej technologii firmy MEWA, nastawionej na ochronę środowiska.

Zależnie zatem od konsystencji i jakości powierzchni przeznaczonych do czyszczenia MEWA oferuje następujące rodzaje czyściwa:

MEWATEX to wytrzymałe czyściwo do zastosowania wszędzie tam, gdzie trzeba usunąć zanieczyszczenia powstałe na skutek działania olejów, farb, rozpuszczalników lub tłuszczy. Czyściwo to nawet przy ekstremalnym obciążeniu zawsze zachowuje swoje właściwości.

MEWATEX PLUS jest czyściwem przeznaczonym do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni wrażliwych na uszkodzenia, jak np. karoserie samochodowe lub wewnętrzne powierzchnie wysokiej jakości turbin czy wałów napędowych.

Do czyszczenia i polerowania szczególnie delikatnych i wrażliwych powierzchni najlepiej nadaje się czyściwo MEWATEX ULTRA. Jeśli natomiast trzeba oczyścić nadzwyczaj delikatne elementy, najlepiej w tym przypadku sprawdza się bardzo ekonomiczne w stosowaniu czyściwo MEWA PROTEX.

Do bezpiecznego przechowywania i transportu zużytych czyściw służą bezpiecznie pojemniki SaCon, opracowane specjalnie w tym celu przez firmę MEWA.

Źródło: MEWA