Dane FEVE potwierdzają wzrost popytu na opakowania szklane
28 Jan 2020 10:35

Dane opublikowane przez FEVE (Europejską Federację Opakowań Szklanych) wskazują, że europejska produkcja opakowań ze szkła na żywność i napoje nadal rośnie. W pierwszej połowie 2019 r. produkcja opakowań wzrosła o 2% (tonażowo) i o 1,9% (ilościowo), co oznacza zwiększenie ilości wyprodukowanych opakowań o 748 mln jednostek. To najlepszy wynik osiągnięty w ostatnich czterech latach.

Paul Sammon z firmy Vivid Economics, która dostarcza i analizuje dane dla FEVE, powiedział: „Ten wzrost oznacza, że sektor pozostaje atrakcyjny dla klientów i inwestorów i że pojemniki szklane będą nadal odgrywać główną rolę w zrównoważonej gospodarce w obiegu zamkniętym (GOZ)”.

Michael Giannuzzi, prezes FEVE, skomentował: „Obecnie szanse rozwoju dla marek tkwią w zdolności łączenia tego, do korzystne dla środowiska, z tym, co dobre dla konsumentów. Zwiększony popyt na szkło stanowi odzwierciedlenie coraz powszechniejszego trendu, jakim jest zdrowy i zrównoważony styl życia klientów, objawiający się także przy wyborze opakowań.”

Na podstawie informacji FEVE opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!