Digital Days 2022 firmy Mark Andy w Chesterfield
13 Jul 2022 09:25

W dniach 22-23 czerwca br. firma Mark Andy zorganizowała kolejne w tym roku wydarzenie skierowane do jej klientów. Tym razem wzięli w niej udział przedstawiciele branży etykietowej z Ameryki Północnej. Dwudniowe Digital Days (Dni Druku Cyfrowego), odbywające się w siedzibie Mark Andy w Chesterfield (USA), stały się okazją do zaprezentowania - podczas pracy „na żywo” - trzech maszyn cyfrowych/hybrydowych z jej oferty: Digital Series HD, Digital Series iQ oraz Digital Pro 3. Zaproszeni goście zwiedzili też Mark Andy Print Products, dział zajmujący się dostawą materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych. Podczas wydarzenia zaanonsowano udział Mark Andy w targach Labelexpo Americas, jakie odbędą się w Chicago we wrześniu br.

  Drugi kwartał tego roku obfitował w wydarzenia organizowane przez nas z myślą o obecnych i potencjalnych klientach Mark Andy, ale też naszych partnerach biznesowych czy studentach kierunków poligraficznych - mówi Lena Chmielewska-Bontron, European Marketing Manager Mark Andy. Po trzech z rzędu spotkaniach Open House w Warszawie tym razem zaprosiliśmy naszych gości do siedziby głównej Mark Andy w USA na Dni Druku Cyfrowego. W znajdującym się tu centrum demonstracyjnym zaprezentowane zostały trzy maszyny hybrydowe: dwie bazujące na technice inkjetowej i jedna wykorzystująca suchy toner. Poza prezentacjami sprzętu demonstrowane było też nasze oprogramowanie sterujące produkcją etykietową i optymalizujące cały proces. Goście zapoznali się też z technikami przygotowania płyt fleksograficznych oraz ich montażu na maszynie drukującej. W pierwszym dniu Digital Days zwiedzili też nową siedzibę Mark Andy Print Products wraz z nowym, zbudowanym zgodnie z założeniami lean warehousing magazynem części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Prezentacje sprzętu rozpoczął Stu Gallup, który przedstawił uczestnikom wydarzenia maszynę Digital Pro 3 bazującą na technice tonerowej. Jak podkreślał, jest to rozwiązanie klasy entry level, skierowane w dużej mierze do firm, które wchodzą na rynek produkcji etykietowej realizowanej w technologii cyfrowej.

Kolejne dwa rozwiązania promowane przez Mark Andy mianem „True Hybrid” zaprezentował David Medlar. Pierwszym z nich był flagowy model w portfolio firmy Digital Series HD, anonsowany przez producenta jako najbardziej wydajna cyfrowa maszyna hybrydowa na rynku. Spotkanie w Chesterfield było też kolejną okazją do zaprezentowania najnowszej hybrydowej propozycji Mark Andy, zbudowanej wspólnie z Domino maszyny Digital Series iQ.

W maszynach zostały wydrukowane przygotowane wcześniej przez organizatora różnego rodzaju prace. Umożliwiły one zaprezentowanie możliwości każdego z urządzeń, zarówno pod względem jakości drukowania, jak też licznych opcji uszlachetniania i wykańczania etykiet.

W części warsztatowej Digital Days ich uczestnicy poznali tajniki oprogramowania dedykowanego maszynom Mark Andy, m.in. jego modułów sterujących (DFE) oraz systemu sMArt Link umożliwiającego automatyzację produkcji etykietowej. Z dużym zainteresowaniem spotkały się też pokazy związane z etapem prepress – przygotowaniem form fleksograficznych (stosowanych w zespołach do aplikowania kolorów specjalnych oraz uszlachetniania) i ich montażem w maszynach. Operatorzy i prowadzący odpowiedzieli na liczne pytania, przede wszystkim natury technicznej.

Zainteresowanie osób, które odwiedziły Digital Days, to kolejne potwierdzenie stale rosnącej popularności maszyn cyfrowych i hybrydowych w kontekście drukowania etykiet. Kilka tygodni wcześniej dużym sukcesem zakończył się nasz europejski Open House, gdzie również pokazaliśmy nasze najważniejsze rozwiązania z tego segmentu. Już dziś też chcemy zaanonsować udział Mark Andy w najważniejszych w tym roku targach poświęconych produkcji etykietowej - Labelexpo Americas. Zaprezentujemy na nich z jednej strony znane już z naszej oferty maszyny, z drugiej będą one miejscem premierowych prezentacji nowego modelu Mark Andy bazującego na technice tonerowej – podsumowuje Shannon Stamberger, Director Technology Center Operations Mark Andy USA.

Targi Labelexpo Americas 2022 odbędą się w dniach 13-15 września br. w Donald E. Stephens Convention Center w Chicago.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

Zdjęcia (Mark Andy)