Dobre wyniki finansowe EyeC w 2022 r.
16 Dec 2022 08:26

Dzięki rozwojowi wszystkich obszarów działalności firma EyeC zmierza do bardzo udanego zakończenia roku finansowego 2022. Przedsiębiorstwo będące globalnym ekspertem w dziedzinie inspekcji druku osiągnęło rekordowy obrót w wysokości 10 milionów euro, co oznacza wzrost o ok. 20% w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. Dostawca systemów kontroli kontynuuje również bez przeszkód swój międzynarodowy kurs wzrostowy: firma z Hamburga wzmocniła swoją obecność w ponad 135 krajach dzięki pomocy 24 partnerów handlowych.

EyeC informuje o pozytywnych wynikach finansowych w mijającym roku. Pomimo pandemii, inflacji, a także utrzymujących się utrudnień w łańcuchach dostaw oraz niedostatku surowców, firma z Hamburga w bieżącym roku obrotowym znacznie zwiększyła swój udział w rynku. Przyczynił się do tego amerykański partner EyeC America, który złożył zamówienia na kwotę powyżej 2 milionów euro. Ponadto wszystkie pięć rodzin produktów - ProofText, Proofiler, ProofRunner Web, ProofRunner Carton i ProofRunner Sheetfed - odnotowały wzrost, który w samym tylko segmencie druku wyniósł 30%.

Kluczową rolę w osiągnięciu tak pozytywnego rezultatu odgrywa ciągła optymalizacja i rozbudowa innowacyjnych systemów kontroli, w tym wprowadzenie serii EyeC ProofRunner Highlight, skanera klasy premium opracowanego wyłącznie dla EyeC, a także liczne ulepszenia w EyeC ProofText, systemie korekty artworków działającym w chmurze. Wzmożona aktywność inwestycyjna ze strony dotychczasowych i nowych klientów, jak również działania optymalizujące strategię, procesy i struktury przyczyniły się do osiągnięcia pozytywnego wyniku pomimo trudnych warunków.

Osiągnęliśmy wielki sukces pomimo wielkich wyzwań. Działamy solidnie i zapobiegliwie, dlatego po raz kolejny przekroczyliśmy nasze cele – podkreśla dr Ansgar Kaupp, założyciel i dyrektor zarządzający EyeC GmbH. Cieszymy się, że nasi klienci i partnerzy nieprzerwanie ufają nam, naszym systemom i usługom, nawet – a może zwłaszcza - w tych niepewnych czasach. Pełni wiary w siebie chcielibyśmy w nadchodzącym roku kontynuować tę udaną działalność, niezawodnie wspierać naszych klientów i dalej umacniać atrakcyjność marki EyeC.

Opracowano na podstawie informacji firmy EyeC