Domino K600i pomaga w walce z koronawirusem
23 Mar 2021 14:00

Wprowadzenie szczepionki Oxford-AstraZeneca przeciw koronawirusowi stanowi pozytywny i długo oczekiwany bodziec w walce z tą globalną pandemią. Rządy na całym świecie podejmują intensywne wysiłki w celu jak najszybszego zaszczepienia swoich społeczeństw, aby zapewnić ich odporność i ograniczyć rozprzestrzenianie się niebezpiecznego wirusa.

Opracowana w Wielkiej Brytanii przez Uniwersytet Oksfordzki i firmę biofarmaceutyczną AstraZeneca szczepionka jest dystrybuowana na całym kontynencie. Becton Dickinson, wiodąca globalna firma z branży technologii medycznych, została wybrana przez rząd brytyjski do dostarczenia dużego zamówienia strzykawek i igieł zwanych Flu+, służących do podawania szczepionki pacjentom. Są one produkowane w zakładzie Becton Dickinson we Fraga, w hiszpańskiej prowincji Huesca.

Przy kilku hiszpańskich projektach związanych z drukowaniem i kodowaniem z Becton Dickinson współpracuje firma Domino Amjet Ibérica. Jednym z nich jest wykorzystanie szybkiej technologii druku atramentowego K600i firmy Domino do cyfrowego nadruku unikalnych kodów na papierowych opakowaniach zewnętrznych igieł i strzykawek używanych do podawania szczepionki przeciw Covid-19.

Uzupełnienie linii maszyn pakujących Becton Dickinson o cyfrowe urządzenie do druku UV K600i było niezwykle ambitnym przedsięwzięciem. Potrzebne było rozwiązanie, które rozwiązałoby problemy z drukowaniem, jakich Becton Dickinson doświadczała używając innych systemów znakowania: powolnego i nieefektywnego przezbrajania dla każdej z wielu jednostek magazynowych, częstych przestojów i spowolnień związanych z wymianą materiałów eksploatacyjnych, powtarzających się awarii głowic drukujących i nieodpowiedniej prędkości druku.

W należącym do Becton Dickinson zakładzie w mieście Fraga maszyny do pakowania strzykawek i igieł pracują z bardzo wysokimi prędkościami, co stawia przed urządzeniami do druku wyśrubowane wymagania najwyższej jakości, szybkości i niezawodności.

Manuel Hernández, kierownik ds. produkcji w oddziale Digital Printing Solutions dla krajów Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej, mówi: Bardzo ucieszyliśmy się z decyzji firmy Becton Dickinson o wyborze cyfrowej maszyny inkjetowej Domino K600i do jej linii produkcyjnej. K600i jest w stanie spełnić oczekiwania związane z drukiem wysokiej jakości, co zaowocowało radykalnym zmniejszeniem odrzutów wynikających z błędów kodowania, bez uszczerbku dla szybkości druku, oraz znaczną obniżką kosztów druku z punktu widzenia Becton Dickinson.

Opracowano na podstawie informacji firmy Domino Printing Technologies

error: Kopiowanie zabronione!