Drukarka nowej generacji dla producentów OEM z sektora śledzenia i monitorowania
14 Sep 2015 12:13

Działające na całym świecie firmy związane z opieką zdrowotną będą musiały stosować się do przepisów dotyczących leków i artykułów medycznych, które wkrótce wejdą w życie - do unijnej dyrektywy w sprawie fałszowania leków (EU FMD) oraz uchwalonej w USA ustawy o jakości i bezpieczeństwie leków (DQSA). Wobec tych aktów prawnych koniecznością staje się wdrażanie rozwiązań służących identyfikacji w skali globalnej, aby można było skuteczniej śledzić wyprodukowane artykuły, sprawniej eliminować z rynku podrabiane farmaceutyki oraz chronić zdrowie konsumentów na całym świecie. Mimo że wymogi te dotyczą bezpośrednio sektorów farmaceutycznego i medycznego, inne branże - w tym tytoniowa, chemiczna i spożywcza - lokują się tuż za nimi, gdy chodzi o potrzebę bardziej zaawansowanego śledzenia i monitorowania w łańcuchu dostaw.

W odpowiedzi na te potrzeby marka Wolke (należąca do firmy Videojet) opracowała nową technologię drukowania specjalnie na potrzeby śledzenia i monitorowania, wspomagającą producentów OEM oraz integratorów linii pakujących, którzy dostarczają gotowy sprzęt z oprogramowaniem do wymienionych wyżej przedsięwzięć serializacyjnych.

Już w 2000 roku marka Wolke stała się zaufanym liderem w dziedzinie znakowania z użyciem technologii termicznego druku atramentowego (TIJ), wprowadzając legendarny model „m600 advanced”, który stanowi ogólnoświatowy wzorzec możliwości w zakresie możliwości serializacji. Niemieccy inżynierowie marki Wolke stworzyli zupełnie nowe rozwiązanie do druku TIJ, łączące atuty modelu m600 advanced z innowacyjnymi nowymi funkcjami, które ustanawiają wzorzec dla przyszłych zastosowań służących śledzeniu i monitorowaniu w skali globalnej. Efektem ich prac jest Wolke m600 oem. Urządzenie m600 oem, o praktycznej budowie oraz inteligentnej konstrukcji, zapewnia niezrównaną wszechstronność pod względem integracji, a ponadto najbardziej zaawansowane w branży funkcje serializacji i obsługi danych, umożliwiając producentom realizację obecnych i przyszłych wymagań w zakresie śledzenia i monitorowania w skali globalnej.

Model m600 oem ma nowe, mniejsze gabaryty - zajmuje nawet o 60% mniej miejsca niż porównywalne systemy sterowania TIJ, zapewniając bezpieczną integrację kontrolera bezpośrednio wewnątrz szafki elektrycznej systemu serializacji. Dzięki możliwości montażu w 18 orientacjach i 4 różnym konstrukcjom głowic drukujących (zoptymalizowanych pod kątem integracji w ograniczonej przestrzeni, w której odbywa się pakowanie oraz znakowanie na potrzeby śledzenia i monitorowania), model m600 oem staje się naturalną częścią całościowego rozwiązania na potrzeby serializacji. Możliwość podłączenia nawet 6 głowic drukujących, z których dowolne 4 mogą pracować jednocześnie, sprawia, że możliwa jest płynna zmiana miejsca znakowania, bez mechanicznych regulacji.

Model m600 oem oferuje pełną kompatybilność wsteczną z cieszącym się uznaniem w branży modelem m600 advanced, umożliwiając stosowanie tych samych protokołów komunikacji, głowic drukujących, akcesoriów oraz już istniejących układów etykiet, a jednocześnie oferując zaawansowane nowe funkcje komunikacji, rejestracji aktywności i obsługi danych. Model m600 oem oferuje także większy bufor danych zdolny do inteligentnego kolejkowania ogromnej liczby rekordów produktów farmaceutycznych i zarządzania nimi. Ponadto obsługuje czcionki Unicode, zapewniając bezproblemową realizację przedsięwzięć zagranicznych. Wielopoziomowa ochrona połączeń zdalnych hasłem, kompleksowa rejestracja aktywności oraz brak ryzyka przypadkowej zmiany danych czy konfiguracji za pomocą jednokierunkowego wyświetlacza kontrolera sprawiają, że m600 oem wyznacza nowy standard w zakresie bezpieczeństwa procesów i gwarantuje zgodność z normą 21 CFR, część 11.

Roland Nickel, pracujący w firmie Videojet ekspert ds. rozwoju i marketingu technologii Wolke TIJ, dodaje: „Zasadniczym celem było opracowanie praktycznej konstrukcji dla producentów OEM wytwarzających wysokiej klasy sprzęt dla branży farmaceutycznej. Jednak chcieliśmy też, aby użytkownik końcowy otrzymał do dyspozycji zaawansowane możliwości wraz z nowymi innowacyjnymi cechami zwiększającymi produktywność. Nowa technologia, którą nazwaliśmy Perpetuo Print ModeTM, daje użytkownikom do wyboru dwukrotne wydłużenie czasu nieprzerwanej produkcji między wymianami wkładu lub możliwość uzupełniania atramentu bez zatrzymywania linii. Dodatkowo wprowadziliśmy innowacyjną funkcję Dynamic Print IntensityTM, która umożliwia konfigurację różnych rozdzielczości DPI dla kodów kreskowych i tekstu w jednej głowicy drukującej, inteligentnie zmniejszając zużycie atramentu i wydłużając czas nieprzerwanej pracy między wymianami wkładu, zwłaszcza w przypadku złożonych formatów oznakowań farmaceutycznych ”.

Model m600 oem, zgodny z najnowszą technologią wkładów firmy Wolke, umożliwia producentom uzyskiwanie dotąd nieosiągalnych szybkości drukowania i wydajności linii. Pomaga im w tym niezwykle szybka obsługa serializowanych danych przekraczająca 20 zmiennych rekordów na sekundę, nawet w przypadku złożonych formatów 2D DataMatrix.

Źródło: Videojet