DTM Print uzupełnia ofertę materiałów etykietowych
10 Mar 2022 11:19

DTM Print, międzynarodowy producent OEM i dostawca rozwiązań dla specjalistycznych systemów druku, wprowadza nowy materiał etykietowy DTM DryToner Paper Semi-Gloss Colour Coated, uzupełniając nim specjalny pakiet przeznaczony dla drukarek etykietowych LED Pro1040 i Pro1050 firmy OKI. Ci z klientów, którzy do 31 marca 2022 r. zakupią jedną z wymienionych maszyn drukujących, nie tylko otrzymają 3-letnią gwarancję (zamiast jednorocznej), ale dodatkowo z każdym zamówieniem jedną rolkę nowego papieru DTM w wybranym kolorze.

Pod marką „Genuine DTM Label Stock” DTM Print oferuje szeroką gamę sprawdzonych podłoży etykietowych. Powierzchnia nowego materiału może być powleczona różnymi kolorami, a zaprojektowano ją specjalnie z myślą o połączeniu z metalizowaną tekturą i większością tworzyw sztucznych. Jest to powlekany maszynowo, bezdrzewny papier do druku o półbłyszczącym wykończeniu wyjątkowo odpornym na ścieranie i kontakt z wodą. Materiał wierzchni wykonano z papieru posiadającego certyfikat FSC. Materiał nadaje się do drukowania na zwykłych elektrofotograficznych drukarkach etykiet z suchym tonerem, takich jak kolorowa drukarka etykiet DTM CX86e, a także – naturalnie – na masznach z serii OKI Pro10.

DTM DryToner Paper Semi-Gloss Colour Coated to doskonały materiał do etykietowania zestawów, na które składają się nieznacznie różniące się od siebie wersje poszczególnych produktów, takich jak suplementy diety. W przypadku tego typu zastosowań etykiety są zazwyczaj projektowane w tym samym wspólnym motywie kolorystycznym pasującym do określonej identyfikacji korporacyjnej lub produktowej, ale różnią się nieznacznie nazwą, logotypem, listą informacji o produkcie lub innymi elementami projektu. Powierzchnia etykiety może być zadrukowana metodą „full-bleed” (bez spadów) we wszystkich kolorach CMYK. Możliwe jest także nakładanie wielokolorowych wzorów takich jak tęcza lub kolory kontrastowe.

Jak informuje DTM Print, wykorzystanie dostarczanych przez nią kolorowych powlekanych materiałów papierowych pozwala uzyskać przetwórcom i producentom w pełni kolorowe etykiety, które nie tylko oszczędzają znaczne ilości tonera, a tym samym koszty druku etykiet, ale także pozwalają na pełnoarkuszowy druk bez spadów (full-bleed). W przypadku druku laserowego taka technika nie jest preferowana ze względu na skapywanie tonera z krawędzi etykiety, który może uszkadzać drukarkę. Jak przekonuje DTM Print, odpowiednim urządzeniem do wykańczania etykiet jest model DTM LF140e, które w razie potrzeby może laminować, przycinać do kształtu, usuwać ażur oraz docinać i nawijać gotowe etykiety na rolki.

Opracowano na podstawie informacji firmy DTM Print

error: Kopiowanie zabronione!