DuPont w rankingu najbardziej innowacyjnych firm
18 Nov 2015 10:08

DuPont został umieszczony przez agencję Thomson Reuters na liście 100 najbardziej innowacyjnych firm 2015 r. w skali całego globu (2015 Top Global Innovators). Oznacza to, że DuPont piąty rok pod rząd trafia do tego prestiżowego rankingu.

Wyróżnienie przyznawane jest firmom i instytucjom na całym świecie, które w swej działalności kierują się duchem innowacyjności – tworzą nowe technologie i wdrażają je poprzez komercjalizację.

„Innowacyjność DuPont oparta na wiedzy i nauce daje możliwość tworzenia rozwiązań z prawdziwego zdarzenia, napędza wzrost spółki, jej wartości i rozwiązuje niektóre z największych globalnych wyzwań” - powiedział wiceprezes spółki oraz dyrektor departamentu Science & Technology, Douglas Muzyka. „Jesteśmy zaszczyceni tym, że umieszczono nas w rankingu Top 100 Global Innovators, ponieważ jest to wyraz uznania dla znaczenia naszych innowacji w skali rynku globalnego”.

Wśród wielu innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez DuPont, takich jak zaawansowane enzymy oraz zrównoważony łańcuch dostaw biomasy dla jednej z pierwszych na świecie biorafinerii etanolu celulozowego w miejscowości Nevada w stanie Iowaa, DuPont Corian Charging Surface – bezprzewodowy moduł do ładowania telefonów komórkowych i tabletów, najnowsze rozciągalne materiały przewodzące do produkcji e-tekstyliów, DuPont Kevlar - zaawansowane osłony przeciwbalistyczne i podobne produkty – znalazły się również rozwiązania dla przemysłu opakowaniowego, m.in. opakowania do wyrobów medycznych. W 2014 r. DuPont odnotowała zysk na poziome ok. dziewięciu miliardów dolarów ze sprzedaży nowych produktów oraz rozwiązań opracowanych w latach 2011-2014. W tym samym roku pracujący w DuPont naukowcy i inżynierowie opublikowali łącznie ok. 300 artykułów w czasopismach naukowych, zaś sama spółka podpisała ponad 3000 umów o współpracy technologicznej z innymi firmami i uniwersytetami.

Prowadzony od pięciu lat przez Thomson Reuters program 2015 Top100 Global Innovators jest sprawdzonym zasobem inwestycyjnym, w rzeczywisty sposób wpływa na zwiększanie wydatków na badania i rozwój, wspiera składanie patentów w skali całego świata i rozwój nowych rynków, co zwiększa zyski i napędza działalność gospodarczą w poszczególnych regionach. Metodologia tworzenia rankingu Thomson Reuters 2015 Top 100 Global Innovator opiera się na czterech głównych kryteriach: ogólnej liczbie zgłoszonych patentów, wskaźnikiem liczba zgłoszonych patentów/liczba przyznanych patentów, globalnego zasięgu portfela oraz siły wpływu patentów mierzonej liczbą odniesień.

Źródło: portalspozywczy.pl