Durst: druk etykiet z nowym polskim dystrybutorem
9 Apr 2015 07:59

Durst, specjalista w przemyśle druku cyfrowego inkjet, poszerza listę wyłącznych dystrybutorów o firmę LFP Industrial Solutions Sp. z o.o. w segmencie drukowania etykiet. Ta prywatna firma jest już autoryzowanym dystrybutorem wielkoformatowych drukarek i jednym z czołowych dostawców technologii cyfrowego druku w Polsce. Marcin Wójcik, współzałożyciel i dyrektor zarządzający LFP Industrial Solutions, posiada wieloletnie doświadczenie w branży, m.in. jako regionalny HP Scitex Manager. W serii drukarek do etykiet Durst Tau widzi on znakomitą szansę na zdominowanym przez INDIGO rynku, gdzie producenci etykiet poszukują nowych rozwiązań i alternatyw. W latach 2015 - 2016 prognozowany jest w Polsce 12% wzrost rynku etykiet, wynikający z możliwości produkcji krótkich serii i nowych obszarów zastosowań oferowanych przez urządzenia takie jak Tau 330. Od udanego wprowadzenia w 2013 roku systemu drukowania cyfrowego etykiet i opakowań w technologii UV inkjet na świecie przeprowadzono ponad 50 instalacji Tau 330.

Durst Tau 330

Razem z Tau 330, Durst wyznacza nowe standardy w drukowaniu cyfrowym etykiet i opakowań w technologii UV inkjet. Wyposażony w jednoprzebiegową głowicę Xaar 1002 system umożliwia druk do szerokości 330 mm z maksymalną prędkością do 48 metrów na minutę. Pozwala to na osiągnięcie niespotykanej wydajności produkcji do 950 m² na godzinę. Standardową konfigurację CMYK można dodatkowo wzbogacić kolorem białym, a także pomarańczowym i fioletowym - barwami niezbędnymi w drukowaniu etykiet w przestrzeni barw Pantone. Kompleksowe oprogramowanie RIP ze zintegrowanymi funkcjami podłoża i zarządzania kolorem jest zawarte we wszystkich modelach Tau 330. Nowy tryb druku wysokiej jakości w Tau 330 pozwala osiągnąć rozdzielczość 720 x 1260 dpi, co stanowi znaczącą poprawę wydruku, skutkując ostrym tekstem i drobnymi szczegółami w grafice i obrazach. Aby zoptymalizować wydajność w pełni cyfrowego przepływu produkcji, Tau 330 może być opcjonalnie wzbogacony w linii o nowy, zsynchronizowany system wykańczania laserowego dostarczany przez specjalistę w technologii wykrawania, firmę Spartanics. Wyposażony w 1000-watowy laser, mechanizm umożliwia w pełni automatyczne dopasowanie do wydruku podczas pracy w jednym przebiegu.

Drukarki Tau 330 mogą również korzystać z nowych tuszy Tau low-migration UV od firmy Sunjet, przeznaczonych do drukowania na podstawowych opakowaniach żywności. Podłoża wraz z tuszami niskomigracyjnymi TAU spełniają wszystkie wytyczne Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Farb Drukarskich (EuPIA), Ordynacji szwajcarskiej ws. przedmiotów codziennego użytku oraz specyfikacji Nestle dot. farb do opakowań. Uwzględniając tusze, spektrum druku Durst Tau 330 zostaje poszerzone o różne rodzaje aplikacji. Nowo zainstalowany system gazu obojętnego redukuje typowy zapach tuszu UV inkjet, aby spełnić wymagania przemysłu spożywczego i farmaceutycznego odnośnie relatywnie bezzapachowego druku.

Źródło: LFP Industrial Solutions