Dwa opakowania Tetra Pak z nagrodami WorldStar Award
22 May 2015 13:42

Dwa opakowania firmy Tetra Pak zaprojektowane z myślą o ograniczaniu ich wpływu na środowisko naturalne, zdobyły w tym roku prestiżowe nagrody WorldStar Packaging Award 2015. Tetra Top z odrywaną górną częścią wykonaną z tworzywa oraz Tetra Prisma Aseptic 1000, w której zastosowano bioplastik pochodzenia roślinnego, zostały wyróżnione w kategorii „Napoje” za swoje właściwości w zakresie mniejszego oddziaływania na środowisko. Dodatkowo Tetra Prisma Aseptic 1000 otrzymała tytuł „Gold Sustainability Award” dla opakowania wyprodukowanego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Opakowania Tetra Prisma Aseptic 1000, w których użyto polietylen niskiej gęstości uzyskany z trzciny cukrowej oraz papier certyfikowany FSC, wykorzystywana przez należącą do Coca-Coli markę „Del Valle Reserva”, zostały nagrodzone za wykorzystanie w nich materiałów pochodzenia roślinnego. Udział surowców odnawialnych w opakowaniu wynosi około 78%.

„To już druga nagroda dla marki Del Valle Reserva dostępnej w kartonach Tetra Prisma Aseptic 1000, w których zastosowano tworzywo pochodzenia roślinnego. Pierwszą nagrodę otrzymaliśmy od ABRE – Brazylijskiego Stowarzyszenia Opakowaniowego. Jest to najważniejsze wyróżnienie na brazylijskim rynku opakowań. Dzięki temu, że odpowiedzieliśmy na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na ekologiczne opakowania oraz produkty, udało nam się zwiększyć udziały w tak konkurencyjnym segmencie rynku” – powiedział Rino Abbondi, wiceprezes Coca-Cola Brazil ds. technologii i logistyki.

Opakowanie Tetra Top z odrywaną górną częścią zostało nagrodzone za to, że jest nie tylko funkcjonalne z punktu widzenia konsumenta, ale również sprzyja ochronie środowiska. Rozwiązanie to łączy w sobie wygodę butelki oraz nowoczesny wygląd z walorami opakowania kartonowego. Dzięki perforacjom w zewnętrznej warstwie papieru, z którego wykonano ten model opakowania Tetra Top, konsumenci mogą z łatwością oddzielić kołnierz i nakrętkę z tworzywa od reszty opakowania, aby obydwie części trafiły do recyklingu osobno.

Badania przeprowadzone przez Tetra Pak w 2015 roku wskazują, że 80% konsumentów na świecie stara się możliwie jak najczęściej segregować odpady i przekazywać je do recyklingu. Z uwagi na rosnące zainteresowanie konsumentów recyklingiem, opakowanie Tetra Top z odrywaną górną częścią pojawiło się już w Szwecji, Danii, Estonii, Finlandii, Japonii oraz we Włoszech, gdzie cieszy się dużym zainteresowaniem.

„Obserwujemy, że konsumenci chcą coraz więcej robić na rzecz środowiska i sięgają po marki, które oferują im ekologiczne rozwiązania” – powiedział Charles Brand, Executive Vice President Commercial Operations, Tetra Pak. „W związku z tym wraz z naszymi klientami tworzymy innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają na nowe preferencje konsumentów. Jesteśmy dumni, że opakowania Tetra Top z odrywaną górną częścią oraz Tetra Prisma Aseptic 1000 zostały nagrodzone podczas tegorocznej edycji konkursu WorldStar”.

Źródło: Tetra Pak