Dwie nagrody dla Tetra Pak za innowacje środowiskowe
14 Nov 2014 12:57

Tetra Pak, światowy lider w zakresie przetwarzania i pakowania żywności, został wyróżniony dwiema prestiżowymi nagrodami za innowacyjność. Opakowanie Tetra Top z odrywaną górną częścią z tworzywa uzyskało miano „Najlepszego Kartonu”, a nakrętki Tetra Pak wykonane z surowców odnawialnych zwyciężyły w kategorii „Najlepsze Zamknięcie”. Nagrody wręczono podczas gali World Beverage Innovation Awards, która odbyła się w Norymberdze w Niemczech.

W kategorii „Najlepszy Karton” jury doceniło korzyści, jakie oferuje konsumentom kartonowa butelka Tetra Top z odrywaną górną częścią wykonaną z tworzywa, czyli wygodę opakowania w kształcie butelki, jego profil środowiskowy oraz nowoczesny design. Opakowanie zostało zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić jego selektywną zbiórkę i recykling. Dzięki perforacjom w zewnętrznej warstwie papieru, z którego wykonano Tetra Top, można z łatwością oddzielić element z tworzywa i nakrętkę od reszty opakowania.

W kategorii „Najlepsze Zamknięcie” jury wyróżniło nakrętki Tetra Pak wyprodukowane z surowców odnawialnych. Wykorzystany w nich polietylen o wysokiej gęstości (HDPE) jest uzyskiwany z trzciny cukrowej zamiast z tradycyjnych paliw kopalnych. W tym roku Tetra Pak dostarczy na światowe rynki 1,7 miliarda takich nakrętek, czyli o 45% więcej niż w ubiegłym roku. Ten sukces był znaczącym krokiem na drodze do ambitnego celu, jakim było stworzenie pierwszego opakowania do płynnej żywności wykonanego w całości z surowców odnawialnych.

„W dzisiejszych czasach konsumenci oczekują produktów, dzięki którym bez trudu będzie można dbać o środowisko naturalne na co dzień” – powiedział Charles Brand, wiceprezes Tetra Pak ds. marketingu i zarządzania produktem. „Jesteśmy zaszczyceni przyznanymi nam wyróżnieniami. Są one wyrazem uznania za wiele godzin spędzonych wraz z naszymi klientami na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań odpowiadających oczekiwaniom współczesnych konsumentów, dla których kwestie środowiskowe są tak ważne”.

Źródło: Tetra Pak