Dwuczęściowe opakowanie na leki od firmy Gerresheimer
15 Feb 2016 09:11

Pacjenci przyjmujący leki zdają sobie sprawę, jak istotne jest zapoznawanie się z informacjami zawartymi w ulotce informacyjnej; często nie wiedzą natomiast, co zrobić z nią po otwarciu opakowania. Wyjęta z wnętrza i rozłożona ulotka jest trudna do ponownego złożenia w taki sposób, by zmieściła się w nim ponownie.

Firma Gerresheimer zaprezentowała w trakcie paryskich targów Pharmapack (10-11 lutego) autorskie rozwiązanie tego problemu pod postacią opakowania Duma Combi. Jak tłumaczy Niels Düring, globalny wiceprezes wykonawczy ds. opakowań z tworzyw sztucznych w Gerresheimer: „Opakowanie Duma Combi zostało zaprojektowane w celu zapewnieniu naszym klientom dodatkowej przestrzeni przeznaczonej na elementy wzornicze oraz zaoferowania użytkownikom większego komfortu użytkowania.”

Opakowanie Duma Combi jest w istocie dwuczęściowe: jedna część mieści leki (tabletki), druga została przeznaczona na ulotkę. To sprytny i zapewniający oszczędność miejsca sposób przechowywania pigułek oraz ulotek informacyjnych.

„Przedział” na ulotkę zawiera wszelkie niezbędne informacje, które w innym wypadku zostałyby wydrukowane na zewnątrz opakowania; to zaś oznacza, że na opakowaniu pozostaje wiele wolnego miejsca np. na logo producenta oraz oznaczenia marki. Prostokątny kształt opakowania oszczędza przestrzeń w czasie transportu i jest wygodny do przechowywania.

Na podstawie informacji firmy Gerresheimer opracował TK