Dzieła sztuki na butelkach zdobywają pożądaną nagrodę opakowaniową
5 Jan 2016 10:22

Warsteiner Art Collection – zbiór aluminiowych, 330-ml butelek, produkowanych przez Grupę Ardagh i wyróżniających się efektowną grafiką – zdążył już przyciągnąć zainteresowanie smakoszy piwa i trafić do zbiorów niejednego kolekcjonera artystycznych opakowań. Teraz otrzymał wysoce pożądaną przez producentów nagrodę WorldStar.

Butelki zyskały międzynarodowe uznanie w środowisku producentów opakowań, ponieważ do ich zdobienia – warto dodać, że wzornictwo jest dziełem sześciu słynnych współczesnych artystów z Europy - wykorzystano ulepszone techniki druku. Metalowe pojemniki zostały zadrukowane w technice suchego offsetu HD w fabryce Ardagh we francuskim Beaurepaire. Nałożenie kryjących farb na szczotkowaną metalizowaną butelkę oraz zastosowanie złoceń pozwoliło firmie na skuteczne wykorzystanie nowoczesnej kultury do przyciągnięcia konsumentów – zwłaszcza z młodszego pokolenia – do marki Warsteiner w ponad 60 krajach świata, w których sprzedawane jest to piwo.

„W czasie pracy z firmą Warsteiner chcieliśmy stworzyć uderzająco piękną butelkę, która będzie przemawiać wszędzie zarówno do obecnych, jak i przyszłych klientów, i jesteśmy szczęśliwi z zyskania międzynarodowego uznania ekspertów opakowaniowych z całego świata” - powiedział Woep Möller, główny dyrektor handlowy w oddziale Ardagh zajmującym się opakowaniami z metalu.

World Packaging Organisation to pozarządowa, międzynarodowa federacja o charakterze non-profit, grupująca narodowe instytuty i stowarzyszenia opakowaniowe oraz inne zainteresowane strony, wśród nich firmy oraz związki branżowe. Wręczana przez WPO nagroda WorldStars jest uznaniem dla tych opakowań, które wcześniej zostały docenione w konkursach krajowych. Wyboru dokonuje zespół ekspertów spośród podobnych rozwiązań z całego świata.

Na podstawie informacji firmy Ardagh opracował TK