Ebony&Ivory w ofercie Flint Group
5 Sep 2014 12:48

Flint Group Narrow Web wprowadza na rynek dwa nowe produkty z rodziny farb EkoCure utrwalanych światłem UV LED: EkoCure EBONY (czarną) oraz IVORY (białą), które zapewniają wyjątkową gęstość oraz jakość krycia w druku fleksograficznym.

EkoCure Ebony w druku aniloksowym pozwala osiągnąć wysokie gęstości przy dużych prędkościach pracy maszyny oraz gwarantuje uzyskanie znakomitych własności drukowych, takich jak przyczepność oraz odporność na zadrapania.

EkoCure Ivory, w połączeniu z najnowszymi odkryciami w technologii aniloksowej, umożliwia drukarzom uzyskanie kryjącej białej warstwy utrwalanej lampami UV LED o jakości dostępnej dotychczas jedynie przy wykorzystaniu sitodruku UV LED.

Oba produkty wpływają korzystnie na wydajność maszyn drukujących – w porównaniu z konwencjonalnymi produktami lub farbami do sitodruku rotacyjnego UV pozwalają na uzyskanie dobrych rezultatów w druku na drukarkach pracujących z dużymi prędkościami produkcyjnymi. Obie farby można stosować w połączeniu z innymi produktami EkoCure lub z konwencjonalnymi systemami farb utrwalanych światłem UV.

Na podstawie informacji Flint Group opracował TK