Edale i Muller Martini łączą siły dla rynku Europy Środkowej i Wschodniej
2 Oct 2014 14:20

Firma Edale, jeden z wiodących producentów wąskowstęgowych fleksograficznych maszyn drukujących z Wielkiej Brytanii, nawiązała strategiczne partnerstwo z firmą Muller Martini, która będzie od teraz odpowiedzialna za reprezentowanie Edale na rynku Europy Środkowej i Wschodniej. Kraje, które przejmie Muller Martini to: Albania, Austria, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Macedonia, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja i Węgry.

Muller Martini jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie rozwoju i produkcji systemów wykończeniowych dla maszyn drukujących różnych wielkości w technologii offsetu rolowego. Ta nowa współpraca z Edale oznacza dla Muller Martini CEE (Central Eastern Europe) poszerzenie gamy produktów i stworzenie kompleksowego portfolio z zakresu offsetu rolowego i wąskowstęgowych maszyn drukujących flekso.

„Nasze maszyny z zastosowaniem offsetu rolowego współgrają z ofertą wąskowstęgowych maszyn drukujących optymalizując naszą strukturę sprzedaży dla obszaru CEE - mówi Roland Henn, dyrektor generalny w Muller Martini CEE. - Posiadamy teraz szerszą gamę produktów do zaoferowania wszystkim aktualnym oraz nowym klientom, popartą naszym renomowanym wsparciem technicznym.”

Zespół ds. sprzedaży Muller Martini CEE uczestniczył ostatnio w intensywnym, dwudniowym szkoleniu w siedzibie Edale w Hampshire w Wielkiej Brytanii.

Bernhard Grob, dyrektor ds. sprzedaży zagranicznej w firmie Edale, komentuje: „Nasze otwarte podejście do osiągania właściwego rozwiązania dla klientów poprzez sieć naszych partnerów technologicznych i innowacyjne techniki oznacza, że inne firmy są chętne do korzystania z naszej wiedzy i doświadczenia.”

Mimo iż współpraca znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, Muller Martini jest zmotywowany do osiągnięcia wspólnego sukcesu i został już zaangażowany w instalację pierwszych maszyn w Polsce: maszyny drukującej FL-3 do produkcji etykiet i opakowań giętkich oraz kompaktowej maszyny drukującej flekso FL-1.

„Sieć partnerska Edale jest jednym z jego najmocniejszych atutów, a nasza współpraca z globalnymi liderami, takimi jak Muller Martini, pozwala nam kontynuować nasz wzrost i rozwój na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej” - dodaje James Boughton, dyrektor zarządzający Edale.

 

Na podstawie informacji firmy Edale opracowała AP