Empac uruchamia stronę internetową Whymetalpackaging.com
7 Jul 2014 11:18

Empac, związek europejskich producentów opakowań z metalu oraz ich partnerów w łańcuchu dostaw, ogłosił uruchomienie nowej strony internetowej Whymetalpackaging.com.

Strona jest zaprojektowana, aby umożliwić decydentom zaangażowanym w rynek opakowaniowy lepszy dostęp do informacji na temat opakowań metalowych. Zwraca uwagę na łączność między stałym, realnym recyklingiem a efektywnością wykorzystania zasobów pracy i gospodarki, a także przedstawia właściwości metali jako naturalnych elementów, które utrzymują swoje właściwości fizyczne i dlatego będą zawsze dostępne dla przyszłych pokoleń.

Podkreślenie trwałego charakteru opakowań z metali jest na czasie, ponieważ spełnia wiele celów ustanowionych przez Unię Europejską w jej dążeniu do wypracowania bardziej zrównoważonego społeczeństwa.

Strona oferuje przejrzysty i nowoczesny design oraz łatwe w obsłudze funkcje z podziałem na 3 części:

· „Dlaczego metal” (Why metal)

· „Korzyści ze stosowania opakowań metalowych” (The benefits of metal packaging)

· „Najlepsze z metali” (The best of metal)

Whymetalpackaging.com określa również inne liczne zalety opakowań metalowych oferowanych w łańcuchu dostaw i prezentuje najnowsze, innowacyjne produkty wprowadzone na rynek przez członków Empac.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z uruchomienia Whymetalpacking.com - mówi Ellen Wauters, communications manager w Empac. - Empac i jego członkowie mają na celu informowanie o kluczowych faktach podkreślających wiele zalet opakowań metalowych. Nasza strona internetowa pozwoli użytkownikom na uzyskanie jasnych odpowiedzi na pytania pojawiające się w z związku z opakowaniami metalowymi. Whymetalpackaging.com, wraz z innymi inicjatywami komunikacyjnymi, przedstawia bardzo atrakcyjny program zrównoważonego rozwoju dla klientów. (...)”.

 

Na podstawie informacji stowarzyszenia Empac opracowała AP