Emsur Poland świętuje 20-lecie działalności 
16 May 2018 10:18

8 czerwca 1998 roku w podwarszawskim Józefowie postała jedna z pierwszych fabryk dywizji produkującej opakowania giętkie - Emsur Poland. Początkowo fabryka była dedykowana sektorowi mleczarskiemu oferując głównie wieczka i banderole do produktów mlecznych, drukowane metodą rotograwiury. Z biegiem lat portfolio produktów oferowanych przez Emsur Poland poszerzyło się o rękawy termokurczliwe, monofolie oraz laminaty wielowarstwowe. 

Lokalizacja fabryki w centralnej Polsce sprawia, że obejmuje ona szeroki obszar dostaw zarówno na terenie Polski, jak i w krajach Europy Wschodniej i Zachodniej. 

Emsur Poland jest jedną z 10 fabryk firmy, której misją jest stanie się globalnie zdywersyfikowanym producentem opakowań giętkich,  dostarczającym innowacyjne i wysokiej jakości produkty dzięki niezawodności, elastyczności oraz w zgodzie z kodeksem postępowania i wartościami wyznawanymi przez firmę. 

Strategia rozwoju Emsur opiera się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów w połączeniu z wyjątkową obsługą klientów, jednocześnie pozostając konkurencyjnym na rynku. Jednym z elementów tej strategii jest rozbudowa fabryki w Józefowie rozpoczęta na początku 2018 roku. Nowoczesny park maszynowy zwiększy możliwości produkcyjne fabryki uwzględniając najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa i produkcji. Plan rozbudowy Emsur Poland został opracowany w odpowiedzi na dynamiczny rozwój rynku opakowań giętkich w celu zapewniania klientom najwyższej jakości usług i produktów. Inwestycja obejmuje budowę nowej hali produkcyjnej, magazynu oraz przestrzeni biurowej o łącznej powierzchni 12000 m2. 

„W Emsur nieustannie poszukujemy sposobów na ulepszenie produktów i procesów, tak aby zaspokoić potrzeby naszych klientów i wprowadzić firmę na nowy, wyższy poziom. Jednym z elementów tego planu jest rozbudowa fabryki znajdującej się w Polsce. Jest to krok milowy, który pozwoli polskiej fabryce znacząco zwiększyć możliwości produkcyjne zarówno w realizacji krótkich, jak i długich zamówień. Cieszymy się, że przez ostatnie 20 lat udało nam się zbudować silną pozycję na rynku opakowań giętkich, dzięki zaufaniu klientów z całego świata” - powiedział Roberto Gonzalez Fernandez, dyrektor generalny Emsur Poland.. 

Obchody 20-lecia firmy planowane są na 7 czerwca br., podczas których zespół ekspertów Emsur wraz z partnerami biznesowymi zaprezentuje tendencje rynkowe oraz innowacje produktowe odpowiadające obecnym trendom konsumenckim. Podczas wizyty w fabryce goście będą mieli również okazję przyjrzeć się procesowi produkcji oraz poznać wysokiej jakości standardy, obowiązujące przy tworzeniu opakowań Emsur. 

Opracowano na podstawie informacji firmy Emsur Poland