CHANNEL21 stawia na opakowania firmy Thimm
1 Jan 1970 11:47

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Thimm opracowała bezpieczne i przyjazne dla środowiska opakowania e-commerce dla CHANNEL21, jednego z największych niemieckich kanałów telezakupowych. Nowe opakowania wysyłkowe zostały dostosowane do indywidualnych wymagań CHANNEL21 i wyróżniają się wyjątkowymi cechami w zakresie bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju i doświadczeń związanych z rozpakowywaniem.

CHANNEL21 sprzedaje pełną gamę produktów za pośrednictwem produkcji telezakupowych i social commerce, własnego sklepu internetowego oraz stale rozwijających się kanałów sprzedaży online, takich jak live shopping. Produkty z zakresu zdrowia i odżywiania, urody, mody i biżuterii oraz gospodarstwa domowego, kuchni i ogrodu są dostarczane do ponad sześciu milionów klientów za pośrednictwem sprzedaży wysyłkowej. W związku z tym firma telezakupowa postawiła jasne wymagania dotyczące nowych opakowań e-commerce: powinny charakteryzować się stałą jakością i stabilnością oraz zapewniać skuteczną ochronę przed nieuprawnionym dostępem podczas transportu. Wymogiem była również łatwa i szybka obsługa oraz zrównoważony design. Szczególną uwagę zwrócono również na pozytywne doświadczenia klientów związane z rozpakowywaniem.

Aby spełnić wszystkie wymagania, specjaliści z firmy Thimm opracowali innowacyjne opakowania wysyłkowe z tektury falistej, wyposażone w specjalne bezpieczne zamknięcie. Zamknięcie zapewnia szybkie i pewne zablokowanie poprzez włożenie zaczepu w odpowiednie wycięcie. Nie można go otworzyć bez zniszczenia, dzięki czemu próby nieuprawnionego dostępu stają się od razu widoczne. Aby jeszcze bardziej utrudnić dostęp osobom nieupoważnionym, opakowania zostały wyposażone w przedłużone klapy wewnętrzne. Na składarko-sklejarce w wykrawanych rotacyjnie kartonach umieszczane jest automatyczne dno. Taka konstrukcja pozwala na ich szybkie i łatwe poskładanie podczas ręcznego procesu pakowania, bez konieczności dodatkowego montażu lub używania taśmy klejącej. Wybór tektury typu fala T umożliwia – przy ułożeniu na płasko – oszczędność do 25% miejsca w procesie logistycznym i pakowania w porównaniu z wcześniej stosowaną falą B i przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2. Opakowania zostały wyprodukowane w dwóch rozmiarach, aby umożliwić szybkie i łatwe pakowanie różnorodnej oferty produktów CHANNEL21.

Aby ułatwić konsumentom otwieranie opakowań, zostały one wyposażone w wykrawaną perforację do rozrywania. W trosce o zrównoważone rozwiązania opakowaniowe zrezygnowano tutaj z dodatkowej nici z tworzywa sztucznego. Kolejną zaletą nakładających się klap wewnętrznych jest symulacja modnego białego nadruku wewnętrznego. Zapewnia to przyjemne wrażenia podczas rozpakowywania, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić na kosztach nadruku wewnętrznego i zmniejszyć ilość odpadów produkcyjnych. Oprócz spersonalizowanych wiadomości dla klientów, w procesie druku fleksograficznego drukowane są kody cyfrowe do dalszych interakcji oraz przesłania marki, aby wzbudzić pozytywne emocje podczas rozpakowywania. Produkowane przez Thimm rozwiązania opakowaniowe stanowią najprostszą i jednocześnie najbardziej innowacyjną odpowiedź na potrzeby CHANNEL21, zapewniając klientom interaktywne, bezpieczne i zrównoważone zakupy.

Opracowano na podstawie informacji firmy Thimm