Coveris finalizuje przejęcie HADEPOL FLEXO
1 Jan 1970 12:37

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Coveris, wiodący na świecie producent opakowań, ogłosił pomyślne zakończenie przejęcia HADEPOL FLEXO, znaczącej firmy z branży opakowań giętkich, z siedzibą w Rypinie w Polsce. Przejęcie następuje po uzyskaniu pod koniec maja wymaganego dopuszczania prawnego.

Siedziba HADEPOL FLEXO

Firma Coveris jest wiodącym producentem giętkich opakowań papierowych i plastikowych dla branży spożywczej, medycznej, opakowań transportowych oraz dóbr konsumpcyjnych. Dzięki międzynarodowej sieci 30 zakładów zatrudniających ponad 4000 pracowników, firma jest obecna w 8 krajach z obszaru Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (EMEA).

Przejęcie HADEPOL FLEXO jest trzecią transakcją na terenie Europy Środkowej i Wschodniej zawartą w krótkim czasie, co stanowi realizację strategii rozwoju firmy przez inwestycje na wybranych obszarach geograficznych i rynkach.

Jesteśmy zachwyceni możliwością powitania HADEPOL FLEXO jako najnowszego członka sieci Coveris – tak skomentował tę transakcję Christian Kolarik, dyrektor naczelny Coveris. Zapotrzebowanie na opakowania giętkie stale rośnie, a specjalistyczna wiedza HADEPOL FLEXO w zakresie opakowań papierowych i foliowych zwiększy naszą zdolność do zaspokajania potrzeb klientów przez dostarczanie najnowocześniejszych produktów i usług.

Oferta produktów wytwarzanych przez nowo przejęty zakład znacznie powiększy portfolio produktów dla klientów z branży piekarniczo-cukierniczej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Coveris