Esko i Highcon wzmacniają partnerstwo
22 Aug 2014 08:49

Esko, czołowy dostawca rozwiązań do projektowania opakowań oraz systemów workflow, wraz z firmą Highcon, twórcą cyfrowej maszyny tnąco-bigującej Euclid, rozszerzają swoją współpracę dzięki porozumieniu OEM. Highcon będzie dystrybuował, instalował i wspierał oprogramowanie Esko CAD Digital Front End (DFE) jako uzupełnienie dla rozwiązania Highcon Euclid. Maszyny Highcon z oprogramowaniem Esko CAD DFE są już dostępne w sprzedaży na całym świecie.

Obecnie oprogramowanie CAD firmy Esco stanowi standardowe narzędzie do tworzenia projektów strukturalnych wykonywanych na Highcon Euclid. Przetwarza ono strukturę opakowania na format końcowy właściwy dla maszyny Euclid, która odbiera informację CAD dotyczącą cięcia i bigowania z plików DFX przygotowanych lub przetworzonych w programie ArtiosCAD. Dzięki nowej umowie OEM, Highcon Euclid wzbogacił się o wbudowane rozwiązanie software'owe – Highcon Light Editor – które umożliwia operatorowi obsługującemu Euclid na pełne wykorzystanie korzyści zapewnianych przez technologię cyfrową, poprzez edytowanie linii cięcia i bigowania na projekcie strukturalnym zlecenia, bezpośrednio w miejscu produkcji i z możliwością wdrażania zmian w ostatniej chwili.

„Jesteśmy dumni z partnerstwa z Esko i z wdrożenia ich czołowej w branży technologii do naszego przełomowego rozwiązania, przeznaczonego do cyfrowego finiszingu” - skomentował Eitan Varon, wiceprezes w firmie Highcon. „Pracujemy z Esko od początku i cieszy nas rozszerzenie tej współpracy dla korzyści naszych obecnych i przyszłych klientów. Elastyczność jest jedną z kluczowych przewag technologii cyfrowej, a poprzez implementację Esko CAD DFE nasi odbiorcy będą w stanie wykonywać szeroki zakres poprawek „last minute”, które gwarantują właściwą produkcję opakowań, artykułów promocyjnych i kart okolicznościowych zgodnych z wymogami ich klientów.”

„Te możliwości na końcowym etapie produkcji są szczególnie ważne w środowisku, w którym spada wielkość nakładów, a czas trwania cyklów produkcyjnych skraca się” - dodaje Richard Deroo, kierownik ds. projektowania strukturalnego w Esko. „Producenci opakowań otrzymują pliki z wielu różnych źródeł, dlatego kluczowe jest, by posiadali zdolność kontrolowania struktury opakowania w punkcie produkcji i byli w stanie zagwarantować niezmienną jakość produktu przy zminimalizowanych odpadach i stratach czasu.”

Na podstawie informacji firmy Esko opracował TK