Esko na targach Labelexpo Europe 2015
7 Jul 2015 13:20

Firma Esko planuje zrobić niemałe wrażenie na targach Labelexpo Europe (29 września – 2 października w belgijskim centrum Brussels Expo), największej na świecie imprezie zrzeszającej specjalistów z branży druku etykiet i opakowań. Bezpośrednio obok wejścia na targi będzie można podziwiać kompletną ofertę rozwiązań Esko zapewniających producentom opakowań spójność i elastyczność procesów roboczych bez względu na wielkość i stopień złożoności firmy oraz wykorzystywane technologie drukarskie.

„Labelexpo Europe to dla nas zawsze wspaniałe targi” – twierdzi Armand Gougay, wiceprezes firmy Esko ds. krajów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. „Wykorzystamy tę okazję, aby jeszcze lepiej zrozumieć wyzwania, przed którymi stają zakłady poligraficzne, producenci opakowań i właściciele marek, i udzielić im porad w zakresie najlepszych praktyk, które mogą pomóc rozwiązać te problemy. Podzielimy się naszą wiedzą ekspercką i doradzimy, w jaki sposób można zwiększyć rentowność działalności dzięki wykorzystaniu inteligentnych rozwiązań przygotowujących do druku, zautomatyzowanych procesów roboczych, najlepszych w swojej klasie maszyn fleksograficznych, rozwiązań do zarządzania kolorami i integracji systemów w całym przedsiębiorstwie. Na targach skupimy się na demonstrowaniu, w jaki sposób inteligentne rozwiązania przygotowujące do druku mogą pomóc każdemu producentowi etykiet i opakowań w rozwoju działalności”.

Doskonała komunikacja i bezbłędna produkcja

Aby odnieść sukces na dzisiejszym rynku, należy zadbać o wyjątkową jakość wszelkich etykiet i opakowań. Właściciele marek tworzą projekty opakowań, które przemawiają do konsumentów i są projektowane, zatwierdzane i wykonywane z największą starannością. Producenci opakowań muszą wiernie realizować te projekty – i to tak szybko i wydajnie, jak to możliwe. W tym celu wszystkie elementy łańcucha dostaw powinny skutecznie współpracować.

Aby to umożliwić, firma Esko przedstawi na targach swoje uznane rozwiązania programowe – obejmujące wszystko od projektowania, przez przygotowanie do druku i automatyzację procesów roboczych, weryfikację i zarządzanie kolorami, aż po ukończony produkt, a nawet jeszcze więcej. Zgromadzone w pakiecie Esko Software Suite 14, najbardziej kompleksowym zbiorze narzędzi do zarządzania przygotowaniem do druku na rynku, rozwiązania programowe firmy Esko umożliwiają optymalizację kosztów, ujednolicenie procesów roboczych i poprawę ogólnej jakości i spójności rezultatów bez względu na to, czy etykiety są produkowane cyfrowo, metodą druku offsetowego, fleksograficznego, wklęsłodruku, czy sitodruku.

Dla odnoszących sukcesy producentów etykiet automatyzacja procesów stanowi priorytet, a firma Esko zaprezentuje na targach liczne pomysły i opcje, które pomogą firmom wszelkich rozmiarów zwiększyć stopień automatyzacji, wydajność i zyski. U podstaw wszystkiego stoi Esko Automation Engine, modułowy serwer do obsługi dynamicznych przepływów pracy, wyznaczający nowy standard automatyzacji procesów przygotowania do druku z niezawodnymi funkcjami kontroli jakości, a także WebCenter, unikatowa i potężna internetowa platforma firmy Esko, która umożliwia zarządzanie całym cyklem projektowania i produkcji opakowań i etykiet, w tym etapami określania specyfikacji i zatwierdzeń.

Najnowsza wersja pakietu oprogramowania Esko Software Suite oferuje użytkownikom większą elastyczność zastosowań, umożliwiając wykorzystanie popularnych programów do edycji, takich jak Studio i DeskPack, na podstawie miesięcznych lub rocznych subskrypcji. Oprogramowanie WebCenter jest dostępne jako w pełni hostowane rozwiązanie, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na aplikacje hostowane.

Firma Esko zaprezentuje również na targach swoją ofertę cyfrowych rozwiązań do produkcji płyt fleksograficznych. Systemy do produkcji płyt fleksograficznych połączone z oprogramowaniem, usługami, wiedzą ekspercką i branżowymi relacjami partnerskimi zapewniają największy zakres możliwych zastosowań cyfrowego druku fleksograficznego. „Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy zagwarantować wysoką jakość przygotowania do druku i płyt do cyfrowego druku fleksograficznego” – mówi Thomas Klein, wiceprezes działu Flexo Business w Esko. „Z radością świętujemy dwudziestolecie istnienia popularnego systemu obrazowania Cyrel Digital Imager (CDI), który niezmiennie wyznacza światowy standard dla cyfrowego druku fleksograficznego. Wzbogacenie systemu CDI o technologię HD Flexo i Full HD Flexo firmy Esko pozwoliło osiągnąć niespotykaną wcześniej jakość druku fleksograficznego, porównywalną z wklęsłodrukiem i drukiem offsetowym. Dziś druk fleksograficzny zapewnia klientom wysokiej jakości rezultaty na potrzeby produkcji etykiet, elastycznych opakowań, pudeł tekturowych i nie tylko”.

„Eksperci Esko będą obecni na targach, aby służyć radą i dążyć do zrozumienia potrzeb biznesowych odwiedzających, polecając im rozwiązania firmy Esko i jej partnerów” – dodaje Gougay. Wielu partnerów Esko specjalizujących się w produkcji pras, płyt i oprogramowania również będzie mieć swoje stoiska, dzięki czemu zwiedzający będą mieli okazję poznać zalety zintegrowanego przepływu pracy. Do partnerów Esko na targach Labelexpo Europe 2015 należeć będą – między innymi – producenci pras Gallus, Nuova GIDUE, HP Indigo, Mark Andy i Nilpeter; sprzedawcy płyt Dantex, DuPont, Flint, Fujifilm i MacDermid; oraz producenci oprogramowania CERM i CHILI Publish.

„Targi Labelexpo Europe 2015 po raz kolejny zapowiadają się wspaniale. Z niecierpliwością oczekujemy na to przyjemne, ale i produktywne wydarzenie, którego rezultaty wywołają uśmiech na Twojej twarzy!” – podsumowuje Gougay.

Źródło: Esko