Esko ogłasza dwie nowe nominacje na najwyższym szczeblu
9 Sep 2014 10:47

Esko poinformowało o nominacjach Udo Panenki na stanowisko starszego wiceprezesa ds. sprzedaży oraz Jona Giardina na stanowisko wiceprezesa zajmującego się rynkami amerykańskimi. Obaj pełnili dotychczas funkcje zarządcze w firmach należących do koncernu Danaher.

„Jest nam niezmiernie miło przyjąć dyrektorów o tak wysokich kompetencjach do naszego zarządu. Obaj wnoszą wiedzę, która pozwoli Esko osiągnąć jeszcze większe sukcesy w realizacji swych ambicji globalnego rozwoju i wspomoże w utrzymaniu unikalnych zdolności zaspokajania nieustannie zmieniających się potrzeb rynku” - powiedział Carsten Knudsen, prezes i dyrektor generalny Esko. „Nie mamy wątpliwości, że - biorąc pod uwagę zdolności Udo w zakresie sprzedaży, marketingu i zarządzania – będzie on w stanie przyspieszyć wdrażanie zmian w naszej organizacji wprowadzania produktów na rynek, które będą korzystne dla konsumentów. Równie ważna będzie rola Jona w kierowaniu regionem Ameryk (...).”

Jako starszy wiceprezes Esko, Panenka przejmuje odpowiedzialność za globalną sprzedaż, usługi serwisowe oraz marketing od Christiana Korte, który opuszcza firmę w poszukiwaniu nowych wyzwań zawodowych. Przed przejściem do Esko Panenka pełnił funkcję wiceprezesa oraz dyrektora generalnego w oddziale Industrial Automation Business firmy Kollmorgen, będąc odpowiedzialnym za obszar Europy i Indii. Od wstąpienia do Danaher w 2008 r. sprawował w tym koncernie szereg funkcji kierowniczych.

Jako wiceprezes oddziału odpowiedzialnego za kontynent amerykański, Giardina będzie kierował działaniami Esko w Ameryce Północnej i Łacińskiej. Do Esko trafił z należących do koncernu Danaher firm Dynapar i West/PMA, gdzie pełnił funkcje wiceprezesa oraz dyrektora generalnego. W Danaher pracuje od 2006 r. i od tego czasu zajmował w nim stanowiska kierownicze w działach sprzedaży, marketingu i zarządzania.

Na podstawie informacji firmy Esko opracował TK