Esko wprowadza na rynek rozwiązanie Suite 14.1
24 Jul 2015 09:53

Firma Esko ogłosiła wprowadzenie na rynek oprogramowania Software Suite 14.1, nowej, zaktualizowanej wersji rozwiązania Suite. Oprócz całej gamy użytecznych aktualizacji wszystkich aplikacji Suite, Esko Software Suite 14.1 będzie oferować opcję Software as a Service (SaaS) oraz różne opcje subskrypcji zapewniające użytkownikom większą elastyczność, skalowalność oraz niski całkowity koszt eksploatacji.

„Modele SaaS i subskrypcji oprogramowania stają się de facto standardem w branży oprogramowania – wyjaśnia Bernard Zwaenepoel z Esko SVP Software Business. - Priorytetem firmy Esko jest wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów i podążanie za najnowszymi trendami w branży, czego dowodem jest nasze nowe rozwiązanie Suite 14.1. Oferowany przez nas dotychczas model subskrypcji na określone moduły oprogramowania został rozszerzony o więcej modułów w ramach Suite 14.1 i odpowiada na potrzeby klientów w zakresie większej dostępności rozwiązań firmy Esko w chmurze. Oprócz oferowanych przez nas dożywotnich licencji na oprogramowanie klienci będą mieli teraz również możliwość wyboru modelu SaaS lub subskrypcji oprogramowania”.

Oprócz większej dostępności zasobów SaaS i subskrypcji, Suite 14.1 oferuje również szereg kompleksowych ulepszeń, opracowanych z myślą o zwiększeniu prostoty użytkowania, przyspieszeniu procesu wdrażania, lepszej obsłudze oraz maksymalnej wygodzie klienta.

„Celem firmy Esko jest zapewnianie innowacyjnych funkcjonalności i rozwiązań przedstawicielom branży produkcji opakowań i etykiet – mówi Zwaenepoel. - Dzięki Suite 14.1 możemy zaoferować naszym aktualnym i przyszłym klientom nowe cenne funkcjonalności, które spełnią ich oczekiwania dotyczące wygody użytkowania, skalowalności oraz elastyczności. Cieszymy się, że nasi klienci zyskają możliwość szybszego reagowania na zmienną dynamikę rynku”.

Ulepszenia w ramach oprogramowania WebCenter uwzględniają nową opcję przeglądania 2D i 3D, która jest oparta na najnowszym standardzie sieciowym HTML5 i znacznie przyspiesza przeglądanie projektów opakowań i reklam. Obsługa oprogramowania WebCenter na urządzeniach mobilnych, tabletach i smartfonach, które są coraz częściej stosowane przez wielu producentów i dostawców usług, również stała się łatwiejsza. Oprócz łączności z oprogramowaniem Automation Engine WebCenter łączy się teraz płynnie z innymi instancjami WebCenter i/lub Automation Engine. Jest to kluczowy warunek pozwalający na opracowanie i monitorowanie wieloobiektowych, wysoko zautomatyzowanych przepływów zadań o zasięgu globalnym. Ta z pozoru prosta funkcja umożliwia prowadzenie scentralizowanych i kompletnych procesów przepływu w zakresie wieloobiektowych operacji lub pomiędzy producentami opakowań oraz ich dostawcami usług druku, gwarantując elastyczny, a zarazem zgodny z normami przepływ zadań.

Nowe pakiety oprogramowania oferowane łącznie z planami subskrypcji, popularnymi edytorami Esko – w tym DeskPack,
i-cut Suite, Studio i Cape – są teraz dostępne w ramach Suite 14.1 jako kompleksowe pakiety z funkcjonalnościami na różnym poziomie i w różnych cenach w zależności od potrzeb użytkownika, w wersji podstawowej (Essentials) i zaawansowanej (Advanced). Są one dostępne w sklepie internetowym Esko.

Prosta i dostępna infrastruktura obsługi klienta jest możliwa dzięki jednej platformie zapewniającej dostęp do wszystkich istotnych opcji po zalogowaniu. Aby uzyskać wsparcie, przeszukać bazę wiedzy, przeczytać dokumentację, pobrać oprogramowanie, uzyskać informacje na temat dostępnych szkoleń itp., wystarczy odwiedzić stronę esko.com/support. Po zalogowaniu użytkownicy mogą dokonać zakupu oprogramowania lub materiałów eksploatacyjnych w internetowym sklepie Esko, aktywować licencje i subskrypcje na oprogramowanie (sekcja My Software), uzyskać pomoc techniczną za pośrednictwem nowej platformy Esko (z opcją czatu na żywo) oraz pobrać modele 3D do wykorzystania w programie Studio lub ArtiosCAD.

Oprogramowanie Esko Suite 14.1 jest dostępne w sprzedaży od lipca br. i będzie pojawiać się na kolejnych rynkach w trzecim kwartale roku.

 

Opracowano na podstawie informacji firmy Esko