Esko zaprezentuje uproszczone pakowanie na targach drupa
23 Mar 2016 11:21

W najnowszym komunikacie firma Esko informuje o swej ofercie produktowej szykowanej na targi drupa 2016. W Düsseldorfie pokaże ona innowacje z zakresu sprzętu i oprogramowania, wspomagające klientów w tworzeniu i produkcji lepszych opakowań, znaków i materiałów wystawowych oraz zarządzaniu nimi.

Dzisiejszy rynek wymaga obsługi dużej liczby niskonakładowych zleceń, szybszego wprowadzenia produktu oraz sprostania skomplikowanym procesom i działaniom. Jednocześnie brakuje doświadczonych operatorów, którzy mogliby wykonać te działania. Jest to trend globalny, który ma wpływ na cały proces pakowania: od pomysłu aż do wykonania produktu końcowego, od marki do projektanta, od przygotowania do druku i domów handlowych do drukarni i firm konfekcjonujących.

Goście stoiska Esko na targach drupa będą mogli sprawdzić, jak firmowe rozwiązania mogą zainspirować ich do zmodernizowania podejmowanych działań i zmierzenia się z nowymi wyzwaniami.

Zlecenia niskonakładowe i krótkie czasy realizacji

Aby zapewnić, że produkty danej marki są zgodne z oczekiwaniami klienta, firmy znacząco zwiększyły różnorodność oferowanych produktów. Różne rozmiary, nowe smaki i kampanie regionalne zwiększają sprzedaż, jednak mogą mieć duży wpływ na produkcję opakowań i etykiet.

Ponadto konieczność postępowania w zgodzie z rosnącą liczbą przepisów rządowych oznacza większą ilość języków i symboli na opakowaniu, które wymagają częstych aktualizacji.

„Liczba zleceń obsługiwanych przez jedną zmianę stale rośnie. Dzisiaj firmy konfekcjonujące etykiety i opakowania oraz producenci znaków i materiałów wystawowych często poświęcają więcej czasu na prawidłowe ustawienie pras drukarskich i sprzętu konfekcjonującego pomiędzy danymi zadaniami niż na samo drukowanie i konfekcjonowanie” – mówi Udo Panenka, prezes Esko. „Zmiana ustawień maszyny drukującej musi być szybsza, aby zachować wszystkie marginesy bezpieczeństwa. To samo tyczy się projektowania, tworzenia szaty graficznej i przygotowania do drukowania: krótsze czasy realizacji wymagają zwiększenia wydajności tych procesów oraz lepszej kontroli nad podejmowanymi działaniami”.

„Esko pomaga sprostać tym wyzwaniom poprzez wdrożenie i uproszczenie poszczególnych procesów związanych z zarządzaniem pakowaniem, przygotowaniem do druku oraz samym procesem produkcji. Jest to główny powód, dla którego wybraliśmy hasło 'Uproszczone pakowanie' jako główny motyw naszej obecności na targach drupa”.

Wdrażanie i łączenie

Aby osiągnąć sukces na dzisiejszym rynku, drukarnie i firmy konfekcjonujące muszą wdrożyć swoje procesy przygotowania do druku oraz procesy robocze z uwzględnieniem działań biznesowych oraz połączyć je z całym łańcuchem dostaw: całodobowo, 7 dni w tygodniu i na skalę globalną. Na targach drupa Esko zaprezentuje kompleksowe i unikalne rozwiązania, które potrafią sprostać tym wymogom na każdym poziomie produkcji, od pomysłu i instruktażu do drukowania i wykańczania.

Złożoność całego procesu na tym się nie kończy. Firmy konfekcjonujące i firmy działające w branży przygotowania do druku powinny zastanowić się nad projektowaniem konstrukcyjnym, kształtem dopasowanym do danych wymogów, i procesami wykańczania. Wykonawcy muszą przygotować projekt do druku, pamiętając o kodach kreskowych, najważniejszych treściach i innych elementach wymaganych przez prawo. Muszą przygotować klisze drukarskie i odpowiednie kształty matryc, często stosując różne techniki i łącząc ze sobą druk konwencjonalny z cyfrowym. Dodatkowo każda z tych technik charakteryzuje się specjalnymi wymogami. Niezależnie od tego, czy wykorzystywany jest druk offsetowy, fleksograficzny, wklęsły czy cyfrowy, kolory charakteryzujące daną markę muszą być jednolite i precyzyjnie odwzorowane.

Dzięki dziesiątkom lat w branży firma Esko zdobyła niezwykłe doświadczenie i wiedzę oraz dopracowała do perfekcji te skomplikowane procesy. Dzięki temu dostarcza klientom inteligentne i sprawdzone rozwiązania, umożliwiające firmom konfekcjonującym osiągnięcie płynnej i wydajnej pracy przy jednoczesnej redukcji kosztów i uproszczeniu procesów. To jest właśnie główny powód, dla którego Esko jest naturalnym wyborem, jeżeli chodzi o uproszczenie pakowania.

„Świat staje się coraz bardziej złożony, a my wspomagamy swoich klientów w opanowaniu tego procesu dzięki naszym innowacyjnym rozwiązaniom. Esko wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie, aby przedefiniować własną ofertę pod kątem efektywnej pracy niskonakładowej, zwiększyć czas sprawności urządzeń, zapobiegać potencjalnym błędom i zachować jakość produktu. Firma Esko to godny zaufania partner biznesowy, który może pomóc w odniesieniu sukcesu nie tylko dzisiaj, ale również jutro” – podsumowuje Panenka.

Źródło: Esko