etma zaprasza do Berlina na World Tube Congress
27 Jan 2016 11:16

Dokładnie 175 lat temu, w 1841 r., Amerykanin John Goffe Rand stworzył pierwszą elastyczną – umożliwiającą wyciskanie zawartości – tubkę do przechowywania farb malarskich, którą następnie opatentował. Tak zaczęła się imponująca historia opakowania, które, mimo licznych udoskonaleń, nadal zachowało swoją pierwotną formę.

Wspomnienie okrągłej rocznicy tego wynalazku będzie towarzyszyć światowemu kongresowi World Tube Congress, które etma - stowarzyszenie europejskich producentów tubek - zorganizuje 2 czerwca br. w Berlinie. Wydarzenie, którego motto brzmi: „Elastyczne tubki mają 175 lat – i ciągle trzymają się mocno” ma przyciągnąć producentów tubek z całego świata, jak również producentów maszyn, dostawców, klientów oraz rzeszę specjalistów ds. opakowań.

„Nie ograniczymy się do spoglądania w przeszłość” - podkreśla sekretarz generalny etma Gregor Spengler. „Chcemy przedyskutować przyszły potencjał tubek jako formatu opakowaniowego i nadać im nowy impet. Dlatego uważamy, że w kongresie, oprócz członków naszej organizacji, powinni wziąć udział przedstawiciele firm zaangażowanych w cały proces wytwórczy, nie tylko z Europy, ale także ze świata. Z myślą o nich przygotowaliśmy program kongresu.”

Rankiem 2 czerwca 2016 r. zaprezentowane zostaną szanse i wyzwania na rynkach Europy, Ameryki Północnej i Azji oraz omówione najnowsze trendy. Podsumowaniem pierwszej sesji będzie przekrojowa ocena kosztów i możliwości rozwoju surowców do produkcji tubek.

Sesja popołudniowa skupi się na przyszłości sektora. Właściciel marki o światowym zasięgu opowie o swych oczekiwaniach względem przemysłu opakowań i tubek. Kolejnym tematem będzie „Łańcuch dostaw 4.0” w sektorze producentów tubek. Kongres zakończy wykład na temat spodziewanych zmian w zachowaniach nabywczych konsumentów oraz ich wpływu na opakowalnictwo.

Prezes etma, dr Monika Kopra-Schäfer, dostrzega dodatkowy powód udziału w kongresie: „Oprócz najwyższej jakości prezentacji i dyskusji ekspertów nasz kongres będzie doskonałą platformą do spotkań biznesowych między globalnymi przedstawicielami różnych sektorów tego przemysłu. Podobnie jak uroczysta kolacja, podczas której w świątecznej atmosferze podsumujemy wyniki konkursu etma na tubkę roku (Tube of the Year 2016).”

Udział w kongresie jest płatny. Osoby zainteresowane uzyskaniem szczegółów na jego temat mogą kontaktować się z organizatorami telefonicznie lub drogą mailową, pisząc na adres info@etma-online.org.

Na podstawie informacji etma opracował TK