Europejski oddział O-I ma nowego dyrektora generalnego
28 Jan 2015 14:16

Koncern Owens-Illinois (O-I) ogłosił, że Vitaliano Torno zastąpi Erika Boutsa na stanowisku dyrektora generalnego odpowiedzialnego za region europejski. Zmiana weszła w życie z chwilą ogłoszenia. Torno będzie odpowiedzialny przez Andresem Lopezem, prezesem działu Opakowań Szklanych oraz głównym dyrektorem ds. operacyjnych. Jako szef największego regionu O-I, nowy dyrektor ma przeprowadzić firmę przez długoterminowy program optymalizacji aktywów.

Torno pracuje w przemyśl szklanym od przeszło 25 lat. W końcu lat 90. ubiegłego wieku pełnił funkcję dyrektora generalnego O-I w Europie Centralnej (Czechy, Polska i Węgry), a na początku kolejnej dekady zajmował analogiczne stanowisko we Włoszech. Po przejęciu przez O-I firmy BSN Glasspack w 2004 r., został powołany na stanowisko Wiceprezesa ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w O-I Europe, a później został wiceprezesem odpowiedzialnym za organizację działalności firmy na kontynencie europejskim (tę rolę zachował również na swej nowej pozycji).

„Vitaliano posiada dogłębne zrozumienie rynków i klientów z Europy oraz ma bogate doświadczenia w przemyśle szklanym” - powiedział Al Stroucken, prezes i dyrektor ds. operacyjnych w O-I. „Był architektem ostatnich działań restrukturyzacyjnych w regionie, dlatego spodziewamy się, że utrzyma duże tempo rozwoju, którego oczekujemy po tym regionie.”

Europejska część Owens-Illinois zatrudnia 8 tys. pracowników w 10 krajach. W 2013 r. odnotowała sprzedaż o wartości 2,1 mld euro, czyli ok. 40% globalnej sprzedaży firmy.

Na podstawie informacji Owens-Illinois opracował TK