EyeC rozszerza gamę produktów do kontroli próbek druku
4 Apr 2019 09:55

Firma EyeC uzupełniła portfolio dostępnych systemów inspekcyjnych wykorzystujących skanery o półformatowy EyeC Proofiler 900DT (do kontroli wydruków w maksymalnym rozmiarze 915x635 mm). Urządzenie może testować wszelkie rodzaje wydruków, począwszy od ulotek, przez opakowania giętkie, aż po zadrukowane arkusze tektury na pudełka składane. Seria skanerów Proofiler DT jest wykorzystywana do prowadzenia regularnych kontroli jakości druków opuszczających maszyny drukujące, jak również do kontroli jakości gotowych produktów. System w bardzo krótkim czasie wykrywa wszelkie istotne defekty druku i dostarcza w pełni identyfikowalne rezultaty, które są następnie dokumentowane w formie wszechstronnego raportu.

Pełna inspekcja druku odbywa się w trakcie jednego procesu kontroli – teksty, grafiki, znaki alfabetu Braille'a, jak również kody 1D i 2D lub pomiary dystansu są sprawdzane jednocześnie, przez jedno urządzenie. Opcjonalnie dostępna Stacja Skanująca (Scan Station fot the Proofiler DT) dodatkowo zwiększa potencjał personalizacji poszczególnych działań w zakresie kontroli jakości. W nowym interfejsie użytkownika skanowanie jest teraz niezależne od procesu testowania i zatwierdzania czasu i lokalizacji. Dzięki temu proces inspekcji można jeszcze bardziej dostosować do istniejących procesów roboczych.

„Proofiler 900 DDT zapewnia drukarzom i ich klientom szybkie, łatwe w użyciu i tanie rozwiązanie do inspekcji zadrukowanych arkuszy A1” - powiedział Oliver Peitzner, menedżer ds. produktu EyeC Proofiler. „Co więcej jesteśmy jedynym dostawcą, który umożliwia kontrolę alfabetu Braille'a, włączając w to pomiar wysokości zgodnej z normami ISO, symultanicznie z innymi pomiarami kontrolnymi przewidzianymi dla wszystkich wielkości próbek, od A4 do dużego formatu. Kontrola jakości jest bezpieczniejsza, wydajniejsza i bardziej elastyczna – oraz dwukrotnie szybsza od porównywalnych rozwiązań do inspekcji druku” - dodaje Peitzner.

Na podstawie informacji EyeC opracował TK