Farby V33 w wiaderkach z tworzywa sztucznego o metalicznym połysku
23 Feb 2015 10:38

Czołowy francuski producent farb V33 stworzył elegancki wizerunek rodziny produktów dla swojej serii farb do wnętrz Colorissim, wykorzystując prostokątne pojemniki SuperCube i niewielkie, okrągłe wiaderka Paintainer produkowane przez RPC Superfos. Oba rodzaje pojemników mają błyszczące, metaliczne wykończenie dzięki zaawansowanej technice etykietowania w formie i lakierowi UV.

V33 wykorzystuje SuperCube w dwóch wielkościach oraz Paintainer o pojemności 700 ml, a wszystkie pojemniki są formowane wtryskowo z polipropylenu. Wiaderko SuperCube ma prostokątny kształt, który oszczędza miejsce i wyróżnia produkt na rynku. Pojemniki wyposażone są standardowo w zabezpieczenie przed naruszeniem oraz system łatwego otwierania. Nie mają żadnych ostrych krawędzi, a powierzchnia pojemnika zapewnia dużo miejsca na wyraźną i szczegółową grafikę. Paintainer jest szczególnie odpowiedni do pakowania farb i powłok malarskich i pozwala na łatwe ustawianie w stosy, przenoszenie i transport. Nawet mniejsze wersje pojemnościowe tego pojemnika, stosowane typowo do pakowania próbek farb, oferują doskonałe możliwości prezentacji marki.

Firmie V33 zależało na opakowaniu, które wyróżniałoby nowe farby w tłumie innych produktów. „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z nowych eleganckich wiaderek SuperCube i Paintainer do naszej serii Colorissim” – stwierdziła dyrektor ds. komunikacji, Marie de Grivel. „Wszystkie trzy pojemniki są ładne i praktyczne, a wizerunek poszerzonej rodziny produktów wspiera naszą strategię prezentacji marki. Wiaderko SuperCube ułatwia życie użytkownikom końcowym, dając im atrakcyjne i estetyczne opakowanie, do którego łatwo jest włożyć mały wałek do farby. Przede wszystkim chodziło nam o uzyskanie uderzającego wizualnie efektu dla naszych produktów i cel ten został bez wątpienia osiągnięty”.

Pomimo różnych wielkości i kształtów wiaderka wyraźnie tworzą spójny i harmonijny wizerunek jednej grupy produktów. Prostokątny kształt wiaderka SuperCube wyróżnia się na rynku zdominowanym przez okrągłe pojemniki. Dzięki metalicznemu połyskowi i kolorom pojemniki posiadają imponujące wykończenie, nadające im zdecydowaną wartość estetyczną, która przemawia do klientów V33. Jak wyjaśniła Marie de Grivel:

„Nasza farba do wnętrz w nowym błyszczącym opakowaniu została bardzo dobrze przyjęta i widzimy wyraźny wzrost wyników sprzedaży. Powodzenie naszej serii farb do wnętrz zawdzięczamy częściowo wiaderkom i ich metalicznemu wykończeniu, a pozytywny efekt wydaje się przenosić na niektóre z naszych innych produktów, np. farby zdobnicze”.

Źródło: Grupa RPC