Farby w nowych pojemnikach podążają za modą
22 Apr 2016 08:41

Słoweński producent farby JUB wykorzystał formowane wtryskowo z polipropylenu pojemniki RPC Superfos, wprowadzając do sprzedaży dwie nowe farby do wnętrz. Firma wybrała 2,5-litrowy pojemnik Paintainer i 15-litrowy pojemnik SuperOval do swoich marek JUPOL Trend i JUPOL Classic, z których obie przeznaczone są na rynek materiałów budowlanych dla klientów indywidualnych. Podwyższona jakość farb wymagała nowego opakowania.

„Stosowaliśmy już pojemniki zarówno metalowe, jak i plastikowe i uznaliśmy, że pojemniki z tworzyw sztucznych spełniają nasze wymagania” – stwierdziła Jelka Slatinsek, dyrektor marketingu w JUB.

Pojemnik SuperOval 15 l służy do pakowania JUPOL Classic, nowej białej farby wyższej jakości. Wiaderko ma świeże, żywe kolory i projekt graficzny promujący zdolność farby do nadania każdemu pomieszczeniu olśniewającej bieli.

Druga seria, JUPOL Trend, obejmuje farby do wnętrz w nowoczesnych kolorach. Wygląd pojemnika Paintainer odzwierciedla nazwę produktu, z kolorowym akcentem na czarnym tle stwarzającym efekt produktu, który jest modny i trendy. Ponadto na wiaderkach pokazane są atrakcyjne instrumenty muzyczne dla podkreślenia poszczególnych nowoczesnych kolorów.

„Konsumenci mogą bardzo łatwo odróżnić opakowanie całej rodziny produktów Jupol” – wyjaśniła Jelka Slatinsek. „Projektując opakowania, zależy nam na jednolitości i innowacyjności i jesteśmy bardzo dumni z nowego opakowania do serii Jupol Trend”.

JUB oferuje farby dla profesjonalnych użytkowników, a także na rynku materiałów budowlanych dla klientów indywidualnych, a opakowanie gra kluczową rolę, odzwierciedlając przeznaczenie produktu dla każdego z tych segmentów.

„Chcemy, aby klientom podobał się nie tylko nasz produkt, ale także nasze opakowanie. Na półkach musi ono przyciągać zainteresowanie i budzić pragnienie kupienia i sprzedaży produktu. Można powiedzieć, że najbardziej widoczną formą marketingu jest opakowanie” – stwierdziła na koniec Jelka Slatinsek, dodając, że nowe pojemniki zostały dobrze przyjęte, a użytkownicy końcowi uważają je za ładne i miłe dla oka.

Firma obchodzi w 2015 roku swoją 140. rocznicę. Farby JUB są dostępne zarówno na krajowym rynku w Słowenii, jak i w szerszym regionie Bałkanów.

Źródło: RPC