Firma Domino opracowała niezawodną farbę dla sektora napojów
13 Jan 2016 12:52

Firma Domino Printing Sciences wprowadza na rynek żółtą farbę o wysokim współczynniku kontrastu, którą można usunąć alkalicznymi środkami myjącymi. Farba o oznaczeniu 2YL955i, która nadaje się do zadruku na drukarkach Domino Seria-A i-Tech, jest przeznaczona do znakowania ciemnych butelek szklanych wielokrotnego użytku i może być aplikowana na wilgotne powierzchnie.

„Druk czytelnych oznaczeń na niektórych butelkach może być wyzwaniem” - wyjaśnia Greg Treanor, dyrektor ds. marketingu atramentowego druku ciągłego (CIJ) w Domino Printing Sciences. „Dzięki rozległym pracom badawczo-rozwojowym stworzyliśmy zaawansowaną kryjącą żółtą farbę o wysokim kontraście, która jest widoczna na ciemnych powierzchniach. Nadaje się ona zwłaszcza do użycia w zakładach produkujących szklane butelki zwrotne i może być łatwo usunięta podczas przemysłowego mycia butelek przeznaczonych do ponownego napełnienia.”

Co istotne, nowa farba doskonale przylega także do powierzchni, na których w trakcie kodowania skrapla się woda. Dzięki błyskawicznemu schnięciu (1-2 sekundy) nadrukowany kod wytrzymuje przechowywanie w chłodni oraz zanurzanie w wodzie, co czyni to rozwiązanie idealnym do stosowania na butelkach na piwo, napoje gazowane i inne.

Jednak 2YL955i nadaje się do zadruku również innych podłoży; można ją wykorzystać do nakładania kodów na zrecyklowaną gumę, czarne beczki z tworzyw sztucznych, a nawet na niektóre butelki z PET.

„Wsłuchaliśmy się w głosy naszych klientów z sektora napojów, by zrozumieć, jakie produkty i usługi pomogą w usprawnieniu procesu kodowania na ich liniach opakowaniowych” - dodaje Greg Treanor. „Farba 2YL955i to rezultat naszych badań i wszechstronne rozwiązanie, które znacząco usprawni ich możliwości produkcyjne.”

Nowa farba nadaje się do zadruku z użyciem drukarek A-Series i-Tech (A320i, A420i and A520i), włącznie z wariantami XS i Duo.

Na podstawie informacji firmy Domino opracował TK