Firma DS Smith uruchomiła kolejne centrum PackRight
3 Jan 2018 10:42

W grudniu firma DS Smith oficjalnie uruchomiła nowe Centrum PackRight w niemieckim Hövelhof. To już szóste centrum otwarte w regionie niemiecko-szwajcarskim; pierwsze zaczęło działać w maju 2016 r. w Hamburgu.

Koncepcja opracowana przez DS Smith jest wyjątkowa na rynku opakowaniowym. Dokonując analizy pełnego cyklu dostaw pod kątem najnowszych trendów zakupowych, sprzedażowych oraz rynkowych firma tworzy innowacyjne i kreatywne rozwiązania w zakresie POS oraz opakowań, w czym pomagają jej fachowcy z obsługiwanych przedsiębiorstw. Tworzone koncepcje pomagają klientom w zwiększaniu poziomu sprzedaży oraz redukują ryzyko i koszty działalności ich biznesu.

„Centra PackRight przyczyniają się do osiągania sukcesów przez naszych klientów” - podkreślił w trakcie uroczystego uruchomienia nowej inwestycji Tom Wetzel, dyrektor działu opakowań konsumenckich i displayów DS Smith dla regionu Niemiec i Szwajcarii. „Dyskusje, które z nimi prowadzimy dowodzą, że nasze holistyczne podejście sprawdza się, zaś pomysły na innowacyjne ekspozytory i opakowania generują konkretną wartość dodaną dla naszych odbiorców. Bardzo nas to cieszy i dlatego otwieramy szóste centrum PackRigh w tym regionie.”

Marion Mandalka, szef nowego centrum w Hövelhof, dodała: „Nasi klienci oczekują, że displaye oraz rozwiązania opakowaniowe będą sprawdzać się w całym łańcuchu dostaw, a jednocześnie będą mniej skomplikowane. Dlatego różni ludzie z różnych obszarów działalności obsługiwanych przez nas firm – marketingu, logistyki, produkcji czy sprzedaży - uczestniczą w warsztatach organizowanych przez Centra PackRight. Z wyprzedzeniem analizujemy najważniejsze trendy i czynimy obserwacje w warunkach rynkowych, w jakich działają nasi odbiorcy, by następnie podczas warsztatów dzielić się z nimi naszą kompletną wiedzą. W ciągu zaledwie jednego dnia wspólnie z nimi jesteśmy w stanie opracować produkt, który nadaje się do praktycznego zastosowania. Jedną z korzyści takiego strategicznego podejścia jest redukcja do minimum kosztownych procesów koordynacji działań klientów. Nasza koncepcja znacząco skraca czas dotarcia na rynek, dzięki czemu ich produkty trafiają do sprzedaży wyraźnie szybciej.”

Podczas oficjalnego uruchomienia PackRight zaproszeni goście mieli okazję nie tylko obejrzeć nowe centrum oraz fabrykę DS Smith w Hövelhof, ale także zdobyć wiedzę na temat najnowszych trendów, a także doświadczyć na własnej skórze, jak wirtualna rzeczywistość pomaga w kreowaniu nowych pomysłów. Klienci zyskali szansę wkroczenia do wirtualnego świata opakowań i wypróbowania różnych trendów opakowaniowych i ekspozycyjnych „na żywo” w wirtualnym supermarkecie. Program uroczystości dopełniła prezentacja zatytułowana „Trendy w punktach sprzedaży 2025”.

„Dzięki nowemu Centrum PackRight jesteśmy w stanie zapewnić namacalne rezultaty jeszcze szybciej” - skomentował Reinhold Brunnert, dyrektor generalny fabryki DS Smith w Hövelhof. „To

kamień milowy dla przyszłej współpracy z naszymi klientami.”

Firma zapowiedziała również, że w pierwszych tygodniach nowego roku uruchomi kolejne Centrum PackRigh dla Niemiec i Szwajcarii.
Na podstawie informacji DS Smith opracował TK

Przecięcie wstęgi w nowo uruchomionym Centrum PackRight DS Smith w Hövelhof.