Firma Eagle Systems otwiera biuro w Warszawie
4 Feb 2015 12:50

Eagle Systems, amerykańska firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań do foliowania, ogłosiła decyzję o uruchomieniu nowego europejskiego biura w Warszawie oraz o mianowaniu – ze skutkiem natychmiastowym – Pawła Kusińskiego na stanowisko prezesa oddziału Eagle Systems Europe. Decyzja o otwarciu warszawskiego biura jest efektem rosnącego zapotrzebowania na systemy foliowania na zimno i gorąco, co skłoniło firmę do wzmożenia aktywności sprzedażowo-marketingowej w sercu Europy. Eagle Systems wybrało Warszawę, ponieważ jest stolicą kraju graniczącego z siedmioma państwami, a dotarcie samolotem do Londynu, Berlina, Paryża, Rzymu, Moskwy czy Aten trwa nie dłużej niż 3 godziny.

Paweł Kusiński ma 20-letnie doświadczenie w zakresie grafiki i druku oraz imponujące portfolio funkcji kierowniczych i wykonawczych pełnionych w działach sprzedaży i marketingu firm takich jak ECRM (USA), Sakurai (Japonia), Hamada Printing Press (Japonia), SCS Automaberg, Technograf oraz Zechini Gra-For (wszystkie z Włoch). Głównym zadaniem warszawskiego biura będzie wsparcie europejskiej działalności firmy oraz rozwój edukacji, serwisu, sprzedaży i marketingu w zakresie folii.

„Osiemnaście miesięcy temu rozpocząłem poszukiwania kolejnej technologii o wielkich perspektywach i wtedy poznałem Mike'a Kinga, dyrektora generalnego i prezesa Eagle” - wyjaśnił Kusiński. „Pasja Mike'a dotycząca folii wykracza poza czysty biznes. On aż pali się, by każdą kolejną instalację dopasować do indywidualnych potrzeb klientów, łącząc dumę inżyniera w starym stylu z nieporównywalnym dążeniem do dostarczenia rozwiązań, które 'dają radę'. To poszukiwanie doskonałości jest wysoce cenione przez naszych klientów. W bardzo krótkim czasie sprzedaliśmy i zainstalowaliśmy dwa różne systemy w regionie warszawskim.”

„Europejska branża drukarska coraz chętniej sięga po tłoczenie folii na zimno i gorąco, pragnąc wyróżnić swoje usługi” - dodaje Paweł Kusiński. „Eagle jest zarówno czołowym dostawcą i rzecznikiem rozwiązań do foliowania i uszlachetniania druku w skali globalnej. Firma zdążyła już wyrobić sobie markę w tym regionie. Dlatego w miarę rozwoju bazy klientów uruchomienie lokalnego wsparcia technicznego, usług serwisowych oraz centrum marketingu bliżej nich było naturalną decyzją. Naszym celem jest zdobycie rynku europejskiego w ten sam sposób, w jaki Eagle zdominował Amerykę i wiele innych części świata.”

Na podstawie informacji firmy Eagle Systems opracował TK