Firma ERBI wdraża Sistarde MIS/ERP w polskiej drukarni opakowań
30 Nov 2015 13:45

Łódzka drukarnia ERBI wdraża zintegrowany system do zarządzania drukarnią opakowaniową SISTRADE MIS/ERP.

ERBI jest jedną z wiodących drukarń opakowaniowych na rynku polskim. Firma wyspecjalizowała się w produkcji opakowań kartonowych dla branży farmaceutycznej. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie oraz ostatnie inwestycje w najnowsze technologie umacniają pozycję ERBI jako producenta opakowań farmaceutycznych.

Jak mówi właściciel i dyrektor zarządzający firmy ERBI Jakub Bielecki: “Strategia zrównoważonego rozwoju naszej firmy wymagała dokładnego sprecyzowania celów, które chcemy osiągnąć. Postawiliśmy cele zarówno krótko-, jak i długoterminowe. Zidentyfikowaliśmy narzędzia, które są niezbędne do ich osiągnięcia. Na pierwszej pozycji znalazł się zintegrowany system informatyczny. Pomijając moją intuicję, uważam, że system powinien być fundamentem wszystkich procesów decyzyjnych.”

Proces wyboru dostawcy trwał ponad dwa lata. Dlaczego tak długo? Jak tłumaczy Bielecki: „Zdawaliśmy sobie sprawę, jak ważna jest to decyzja dla całej firmy. Szybko zorientowaliśmy się, że dostawców rozwiązań informatycznych jest wielu. W pierwszej kolejności zaczęliśmy porównywać tylko tych, którzy mogą pochwalić się wdrożeniami w branży opakowaniowej. Oczywiście nie odbyło się bez odwiedzenia wielu europejskich drukarń i rzeczywistego porównania gotowych wdrożeń. Finalnie decyzja całego zespołu ERBI była jednomyślna. Jako swojego partnera wybraliśmy firmę Sistrade. Obie firmy dzielą tę samą filozofię: 'działaj lokalnie, myśl globalnie'.”

Jak dodaje właściciel ERBI: „Potrzebujemy systemu, który sprawdził się w drukarniach opakowaniowych w wielu krajach. Współczesny rynek opakowaniowy zmienia się w niesamowicie szybkim tempie. System ERP jest narzędziem, które będzie funkcjonować w naszej firmie przez długie lata. Musi tak samo wydajnie wspierać nasze decyzje zarówno dziś, jak i za kilka lat. Powinien charakteryzować się wysoką elastycznością, aby być gotowym na nadchodzące zmiany – również te, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Tym, co cenimy sobie dodatkowo, jest know-how specjalistów firmy Sistrade, które zostało zebrane podczas dziesiątek wdrożeń w branży opakowaniowej i zaszyte w tymże oprogramowaniu. Z pewnością wdrożenie przeprowadzone przez Sistrade w w drukarni ERBI pozwoli nam osiągnąć nasze założone cele.”

Firma ERBI wdroży system SISTRADE ERP/MIS w bardzo szerokim zakresie. Implementacja obejmie dział handlowy, kalkulacyjny, produkcję, zakupy, magazyn, planowanie, kontrolę jakości oraz finanse. Wdrożenie pozwoli osiągnąć następujące cele: skrócenie czasu dostawy produktu gotowego do klienta, zoptymalizowanie procesów planistycznych, wprowadzenie jeszcze bardziej rygorystycznych procesów kontroli jakości oraz precyzyjne kalkulacje powykonawcze.

Firma Sistrade od ponad piętnastu lat jest producentem zintegrowanego systemu klasy ERP/MIS dedykowanego do branży opakowań kartonowych. Dotychczas przeprowadziła je w 20 krajach na czterech kontynentach. Już pierwsza wersji systemu, która to miała premierę w 2000 roku, była stworzona w technologii webowej. Dostęp do wszystkich modułów systemu odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej.

Źródło: Sistrade