Firma MGI nagrodzona w konkursie DuPont
23 May 2016 11:41

MGI Digital Technology została pierwszym laureatem nagrody „Leadership in Innovation Award” (Lidera Innowacji) przyznanej w cenionym konkursie DuPont Awards for Packaging Innovation Program. W oficjalnym oświadczeniu dla prasy z 16 maja firma DuPont tłumaczy wybór laureata spełnieniem przez niego „kryteriów doskonałości w zakresie innowacyjności i nowoczesności na rynku opakowaniowym”.

Za nagrodę dziękował Edmond Abergel, dyrektor generalny MGI: „W imieniu wszystkich naszych pracowników i udziałowców z dumą przyjmuję to znakomite wyróżnienie - przyznaną po raz pierwszy przez tę szacowną organizację nagrodę Lidera Innowacji. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że zapracowane zespoły badań i rozwoju produktu oraz wsparcia technicznego MGI zostały uhonorowane tym unikalnym wyróżnieniem za ważny wkład w cyfrową przyszłość przemysłu opakowań i etykiet.”

Zespół jurorów, w którego skład wchodzą eksperci ds. opakowań z całego świata, docenił opracowany przez MGI proces trójwymiarowego uszlachetniania opakowań cyfrowych (3D Digital

Package Decoration Process), który wykorzystuje technologie lakierowania UV oraz foliowania na gorąco do uszlachetniania opakowań zadrukowanych cyfrowo, z możliwością personalizacji oraz w atrakcyjnej cenie.

W oficjalnym komunikacie na stronie konkursu firma DuPont tłumaczy również, że proces opracowany przez MGI „zapewnia możliwość produkcji personalizowanych tłoczeń oraz dekoracyjnych efektów specjalnych z wykorzystaniem zmiennych danych i w nakładach od jednego do 100 tys. przy jednym narządzie”. DuPont dodaje również, że „opakowania cyfrowe wysforowały się na czoło metod uszlachetniania ze względu na możliwość personalizacji i już wkrótce mogą się stać tanią alternatywą dla fleksografii, wklęsłodruku i offsetu w zakresie produkcji małych, średnich i dużych nakładów. Innowacja MGI, która nie wymaga stosowania siatek i wykrojników, zapewnia właścicielom marek możliwość taniego ulepszania grafiki etykiet, kartonów etc.”

„Technologia MGI pozwala na nakładanie na opakowania i etykiety typowych dwuwymiarowych lakierów UV, trójwymiarowych tłoczeń oraz folii z danymi personalizowanymi na jednej maszynie i w jednym przejściu. Reprezentuje uszlachetnianie opakowań cyfrowych nowej generacji w czasie, gdy większość technologii drukowania cyfrowego skupia się jedynie na jakości druku” - czytamy dalej w komunikacie DuPont.

Na podstawie informacji firmy MGI opracował TK