Firma Mimaki ułatwia produkcję niskoseryjnych opakowań z cyfrowymi nadrukami
30 Jun 2015 11:58

Firma Mimaki, wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych, ogłosiła dzisiaj współpracę z firmą Esko, która ma na celu ułatwienie produkcji opakowań z nadrukami cyfrowymi dla firm zajmujących się produkcją próbek opakowań i makiet oraz niewielkich serii opakowań i spersonalizowanych opakowań produktów. Rozwiązanie Original Goods Package System (OGPS) firmy Mimaki składa się z trzech elementów:

- ArtiosCAD Designer Solution (ArtiosCAD DS) – rozwiązanie z rodziny ArtiosCAD, wiodącego w branży oprogramowania firmy Esko będącego najszerzej wykorzystywanym oprogramowaniem do projektowania CAD na świecie, wraz z 400 łatwymi do wykorzystania szablonami oraz narzędziami do tworzenia oryginalnych opakowań;

- Mimaki UJF-6042 – płaska drukarka atramentowa LED UV o maks. wymiarach drukowanych materiałów 610 x 420 mm. Może być wykorzystywana do wykonywania nadruków na produktach i na opakowaniach produktów;

- Mimaki CFL-605RT – ploter tnący obsługujący produkcję na żądanie z wieloma funkcjami, w tym cięciem i bigowaniem materiałów opakowań oraz cięciem materiałów wyściełających opakowania.

„Przetwórcy opakowań, zakłady poligraficzne i firmy zajmujące się projektowaniem obserwują rosnący popyt na bardziej ekonomiczne sposoby produkcji próbek, makiet i niewielkich serii niestandardowych lub spersonalizowanych opakowań” - twierdzi Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w firmie Mimaki na kraje Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. „Naszym celem jest uproszczenie procesu projektowania i produkcji opakowań, tak aby profesjonalne projektowanie opakowań było w zasięgu dużych i małych producentów oryginalnych towarów. Dzięki połączeniu pakietu z rodziny wiodącego na rynku oprogramowania ArtiosCAD firmy Esko z ekonomiczną technologią druku i cięcia firmy Mimaki, nasze rozwiązanie Original Goods Package System znajduje się na właściwej drodze, aby zmienić system projektowania i produkcji niewielkich serii opakowań.”

Jak to działa?

Aby przygotować projekt opakowania, użytkownik musi tylko wybrać jeden z 400 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów z rozwiązania ArtiosCAD DS, wprowadzić wymiary wewnętrzne opakowania oraz grubość materiału. Można również określić więcej szczegółowych parametrów oraz kształty i rozmiary klap. System następnie tworzy plik projektu opakowania, który można zaimportować do oprogramowania Adobe Illustrator w celu dodania grafiki. Użytkownicy mogą również korzystać ze specjalistycznych narzędzi do tworzenia własnych, niestandardowych projektów i dodawania ich do końcowego projektu. System zapewnia kompleksowe rozwiązanie nie tylko do projektowania i tworzenia opakowań produktów i materiałów wyściełających, lecz również do tworzenia nadruków bezpośrednio na produktach. Użytkownicy mogą tworzyć niestandardowe projekty z wykorzystaniem funkcji podpowiedzi, jeśli nie chcą korzystać z gotowych szablonów dostępnych w oprogramowaniu ArtiosCAD DS.

„Po zakończeniu pracy nad projektem” – dodaje Mike Horsten – „można go wydrukować w wyjątkowej jakości i w pełnych kolorach, a także z efektami zastosowania lakieru, jeśli jest to wymagane, za pomocą drukarki UJF-6042. Wydrukowany projekt można następnie pociąć i zbigować za pomocą plotera tnącego CFL-605RT, którego rozmiary są identyczne jak drukarki. Gotowe opakowanie można wyprodukować dosłownie w kilka minut – jako makietę lub próbkę, z wykorzystaniem docelowych materiałów, do produkcji niewielkich serii, a nawet do produkcji spersonalizowanych lub seryjnych opakowań. To kompleksowe rozwiązanie pozwala projektantom, przetwórcom opakowań, zakładom poligraficznym i małym przedsiębiorstwom produkcyjnym zrewolucjonizować sposób projektowania i produkcji niewielkich serii opakowań.

Rozwiązanie Original Goods Packaging System (OGPS) jest dostępne u sprzedawców i dystrybutorów jako opcja przy zakupie plotera tnącego CFL605RT firmy Mimaki.

Źródło: Mimaki