Flint Group ogłasza nabycie firmy Xeikon
20 Nov 2015 13:48

Flint Group poinformowała o nabyciu firmy Xeikon, jednego z wiodących dostawców cyfrowych rozwiązań przeznaczonych na rynki druku komercyjnego i produkcji opakowań (umowa zakupu dotyczy XBC B.V. - spółki, która posiada ponad 95 proc. udziałów w Xeikon N.V.) Xeikon, z siedzibą w Eede w Holandii oraz oddziałami operacyjnymi w Lier, Ieper i Heultje w Belgii, projektuje, rozwija i dostarcza wysokiej klasy kolorowe, cyfrowe maszyny drukujące i materiały eksploatacyjne dla globalnych segmentów rynku druku: komercyjnego, dokumentów, etykiet i opakowań, dystrybuując swoje rozwiązania poprzez sieć sprzedaży i serwisu na całym świecie.

Pionierskie produkty i usługi Xeikona będą podstawą nowo utworzonego oddziału rozwiązań dla druku cyfrowego o nazwie Flint Group Digital Printing Solutions. Ten nowy oddział dodatkowo poszerzy portfolio rozwiązań do druku konwencjonalnego i cyfrowego Flint Group, oferując wyjątkową propozycję sprzętu, materiałów i usług na wszystkich swoich rynkach światowych.

„To przejęcie stanowi doskonałą okazję dla Flint Group, by kontynuować naszą długoterminową strategię wzrostu poprzez innowacyjne produkty, koncentrację na rynkach rozwijających się i ekspansję produktów, kierując organizację dalej w stronę rynku rozwiązań cyfrowych - powiedział Antoine Fady, CEO Flint Group. - Xeikon posiada udowodnioną historię dostarczania wyjątkowej wartości dzięki wysokiej jakości i wydajności oraz innowacyjnym i zrównoważonym rozwiązaniom dla swoich klientów, które bezproblemowo wpasowują się w naszą własną, długoterminową wizję naszej działalności.”

Fady kontynuuje: „Chcemy także z przyjemnością powitać klientów i pracowników Xeikona we Flint Group i z gotowością czekamy, by dalej ich wspierać oraz uczestniczyć w budowaniu ich przyszłych sukcesów.”

Wim Maes, CEO w firmie Xeikon, który zostanie prezesem oddziału Flint Group Digital Printing Solutions i będzie podlegał bezpośrednio Antoine'owi Fady'emu, powiedział : „Jesteśmy bardzo zadowoleni z dołączenia do globalnej organizacji Flint Group i cieszymy się z możliwości przyspieszenia wzrostu biznesu, jakie reprezentuje to przejęcie. Xeikon udowodnił, że oddanie takim segmentom rynku jak: druk etykiet cyfrowych, składanych opakowań, druk komercyjny czy druk dokumentów opłaciło się pod względem udziału w rynku, satysfakcji klienta i wkładu finansowego. Ten kolejny rozdział w naszej ponad 20-letniej egzystencji otwiera wiele możliwości dla Xeikona jako firmy, jak również dla naszych klientów, pracowników, partnerów i interesariuszy.”

Maes dodaje: „Firma Flint Group wypracowała silne relacje z wieloma wiodącymi organizacjami światowymi na rynku graphic arts i rynku opakowań. Nasz wspólny cel, jakim jest dostarczanie wyjątkowej wartości, niezrównanej obsługi, wysokiej jakości i ciągłych innowacji, będzie jedynie wzmocniony poprzez dołączenie reputacji, wiedzy i infrastruktury Flint Group.”

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniu przez organy ochrony konkurencji i powinna zostać zakończona do końca 2015 roku.

 Na podstawie informacji firmy Flint Group opracowała AP