Flint Group prezentuje nową płytę drukową
18 Nov 2015 10:59

Flint Group Flexographic Products, globalny dostawca płyt do druku fleksograficznego nyloprint, wprowadza na rynek nową płytę nyloprint WF-S. Litery w oznaczeniu to skrót od „Water-washable Film based – Soft”. Od listopada br. nowa płyta zastąpi wersję nyloprint WF-M.

W porównaniu z poprzednią, nowa płyta wymywana wodą nyloprint WF_S ma bardziej miękką powierzchnię i nadaje się do wszechstronnych zastosowań. Większa miękkość zapewnia poprawiony transfer farby i skutkuje jej optymalnym nakładaniem, zwłaszcza na nierównych podłożach. Nyloprint WF-S jest szczególnie odpowiednia do specjalnych zastosowań, takich jak druk na opakowaniach blistrowych, ale nadaje się także do zastosowania w typografii rotacyjnej, zespołach lakierujących oraz zespołach do imprintingu. Poza tym, nowa płyta zapewnia wszystkie korzyści serii nyloprint WF: charakteryzują ją wysoka wydajność i szybka obróbka (25-35 minut).

Płyty są dostępne w zakresie grubości 0,70 mm, 0,80 mm oraz 0,95 mm. Na życzenie dostępna jest również wersja cyfrowa płyty.

Na podstawie informacji Flint Group opracował TK