Flint Group w rękach Goldman Sachs oraz Koch Industries
8 Sep 2014 12:25

Goldman Sachs Merchant Banking Division oraz Koch Equity Development LLC ogłosiły dzisiaj zakończenie procesu przejmowania Flint Group od funduszy zarządzanych przez CVC Capital Partners.

Transakcja umożliwi zarządowi Flint Group kontynuowanie ofensywy Grupy na rynku opakowań drukowanych, a jednocześnie wzmocni czołową pozycję firmy w sektorach mediów drukowanych.

Flint Group to jednej z największych dostawców dla branż opakowaniowej i poligraficznej, z portfolio produktów, na które składają się farby, płyty, cylindry, środki chemiczne i inne. Firma posiada 137 fabryk w 40 krajach i zatrudnia ok. 6600 pracowników.

To wielki dzień dla pracowników, klientów i dostawców Flint Group” - powiedział Antoine Fady, dyrektor generalny firmy. „Po przejęciu przez naszych nowych udziałowców, Grupa będzie podążać do przodu ze znacznie silniejszą strukturą kapitałową i z dodatkową elastycznością. Dzięki temu możemy nadać większy rozmach strategiom, które już dzisiaj czynią Flint Group liderem rynku. Ostatecznie korzyści odniosą wszyscy, którzy robią z nami interesy.”

Na podstawie informacji Flint Group opracował TK