Flint Group wdraża EkoCure ANCORA
26 Oct 2016 10:56

Firma Flint Group ogłosiła globalną premierę serii niskomigracyjnych farb utwardzanych światłem UV LED o nazwie EkoCure ANCORA, przeznaczonych do zadruku wąskiej wstęgi i odpowiednich do produkcji etykiet i opakowań dla żywności.

Jak podkreśla Guillaume Clement, wiceprezes w spółce Flint Group Narrow Web: „Stosownie do naszego zaangażowania we wspieraniu sektora etykiet i opakowań dla żywności, bardzo cieszy nas komercjalizacja nowej linii produktów. EkoCure ANCORA rozszerza portfolio niskomigracyjnych farb ANCORA i umożliwia przetwórcom rozwój biznesu o produkcję giętkich opakowań na żywność w niskich nakładach.”

Kelly Kolliopoulos, globalna dyrektorka ds. marketingu w Flint Group Narrow Web, przekonuje: „Pokładamy głęboką wiarę w niskomigracyjną technologię UV LED. Takie połączenie zapewnia wszystkie korzyści ekonomiczne utwardzania UV LED, w tym krótsze przestoje oraz wydajność i zmniejszone zużycie energii; a także spokój wynikający z niezawodności utwardzania, którego przetwórcy oczekują od opakowań przeznaczonych dla żywności.”

Tom Hammer, dyrektor firmy Flint Group Narrow Web w dziale North American Product Line, wyjaśnia: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z dwoma dostawcami maszyn w trakcie targów Labelexpo Americas w Chicago, ponieważ zarówno Bobst, jak i Mark Andy, drukowały na żywo podczas imprezy farbami EkoCure ANCORA. Bobst prezentował proces druku REVO z wykorzystaniem siedmiu kolorów, zaś Mark Andy pokazał zadruk opakowań giętkich z prędkością do 1000 stóp na minutę na swej maszynie LED, używając do tego celu rozszerzonej skali barw z EkoCure ANCORA.”

Wśród zalet EkoCure ANCORA producent wymienia m.in. gwarantowane własności niskomigracyjne osiągane przy dużych prędkościach druku (powyżej 150 m/min); możliwość zastosowania do produkcji etykiet i opakowań spełniających najsurowsze wymagania względem żywności; utrzymywanie poziomu migracji poniżej 10 ppb, 50 ppb lub limitów migracji specyficznej (SML); spełnianie wymagań wytycznych Nestle, Ordynacji Szwajcarskiej oraz amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA); doskonała trwałość i przyleganie kolorów do szerokiej gamy podłoży syntetycznych.

EkoCure ANCORA jest dostępna w pełnej gamie podstawowych kolorów Pantone oraz 4-kolorowym zestawie z pomarańczowym, zielonym i fioletowym do druku w rozszerzonym gamucie barw.

Na podstawie informacji Flint Group opracował TK