Folia ecovio na pokazie mody
27 Jun 2014 09:56

W poniedziałek 23 czerwca 2014 roku o godzinie 21:00 w Warszawie odbył się pokaz kolekcji Jesień-Zima 2014/2015 Gosi Baczyńskiej. Firma BASF była partnerem tego wydarzenia.

Paryski pokaz odbył się w muzealnej sali słynnej paryskiej akademii sztuk pięknych École Nationale Supérieure des Beaux-Arts. Warszawska odsłona kolekcji, której premiera miała miejsce w Paryżu, odbyła się na ul. Floriańskiej w niezwykle zaaranżowanej alei drzew przed pracownią artystki. Drzewa owinięte zostały innowacyjną, biodegradowalną folią ecovio firmy BASF, podświetlone tak, aby uzyskać efekt zaczarowanej drogi.

Worki i torby na odpady wykonane z folii ecovio w ciągu czterech tygodni ulegają biologicznej degradacji w przemysłowych kompostowniach. Jak twierdzi producent, są one stabilne i wytrzymałe na rozrywanie – nawet, gdy ich zawartość jest mokra. Przez worki nie przesiąkają płyny z torebek herbaty lub resztek owoców. Dzięki temu powstaje mniej nieprzyjemnych zapachów i można wyeliminować uciążliwe szorowanie ścianek kuchennego pojemnika na odpady. Gdy worek jest zapełniony, można go po prostu wrzucić wraz z zawartością do kontenera na odpady organiczne.

„Współpraca z Gosią Baczyńską to dla nas wyróźnienie i zaszczyt. Artystka zwróciła na nas uwagę oglądając najnowszą kampanię wizerunkową BASF w której akcentujemy społeczne zaangażowanie firmy i produkty, które umożliwiają zrównoważony rozwój” – powiedział Wojciech Krzywicki, Communications & Government Relations Manager, BASF Polska.

Na podstawie informacji firmy BASF