Folia zabezpieczająca OLMO MaxFilm od firmy Mondi
8 Apr 2015 12:58

Rosnące zapotrzebowanie na elastyczne materiały piankowe powodowane przez urbanizację, wydłużający się spodziewany czas życia oraz poszukiwanie komfortu, przyczyniły się do stworzenia ulepszonej i jeszcze wydajniejszej folii zabezpieczającej. Dzięki przeszło 30-letniemu doświadczeniu w tym segmencie, inżynierowie firmy Mondi Coatings stworzyli rewolucyjne rozwiązanie – innowacyjną przezroczystą folię OLMO MaxFilm. Nowatorska warstwa zabezpieczająca zostanie zaprezentowano na wystawie UTECH Europe 2015 w Maastricht.

Mondi oferuje producentom materiałów piankowych zrywalne papiery OLMO od ponad trzech dekad. Dzięki nowemu przezroczystemu OLMO MaxFilm możliwe będzie zaoszczędzenie jeszcze większej ilości chemikaliów, a tym samym dalsza obniżka kosztów. Folia działa niczym okno, za którym kryje się pianka, co pozwala na pełny monitoring procesu produkcyjnego i pozwala na natychmiastową korektę parametrów produkcyjnych, zapewniając lepszą jakość produktu. Prowadzi to do znaczącego zmniejszenia zużycia związku chemicznego 2,4-diizocyjanianotoluen (TDI), a także do ograniczenia strat materiałowych. Co więcej, w wyniku zasłonięcia bloku pianki folią ze wszystkich czterech stron chemikalia nie parują, a materiał jest chroniony przed dostępem promieni UV, wilgoci oraz reaktywnych związków chemicznych. Oprócz tego cały proces produkcji jest czystszy, ponieważ pasy transmisyjne nie mają kontaktu z lepką powierzchnią pianki, a pracownicy są narażeni na mniejszą ekspozycję na toksyczne wyziewy.

Jak twierdzi firma Mondi, OLMO MaxFilm to najbardziej wytrzymała zrywalna warstwa zabezpieczająca dostępna na rynku, która w dodatku nadaje się do recyklingu. „Nowy materiał nie tylko wpisuje się w naszą koncepcję całkowitej eliminacji odpadów, ale także w system recyklingu o obiegu zamkniętym” - tłumaczy Jussi Vanhanen, dyrektor generalny Mondi Fibre Packaging. „OLMO MaxFilm jest przeznaczony do użycia z maszynami wszelkiego typu i pozwala naszym klientom na zwiększanie produkcji pianki” - mówi Ola Forsberg z działu Foam Paper. „W dodatku nasz produkt zmniejsza ryzyko zerwania wstęgi, zaś z uwagi na swoją małą masę pozwala na nawinięcie większej liczby metrów na rolkę, czyli na rzadszą zamianę rolek. To wszystko oznacza, że jest wyjątkowo wydajnym rozwiązaniem zapewniającym wyższy komfort użytkowania.”

Na podstawie informacji firmy Mondi opracował TK