Folie barierowe Cosmo Films zaspokajają najpilniejsze potrzeby branży spożywczej
2 Oct 2015 09:11

Firma Cosmo Films, producent folii BOPP, poinformowała o swoich nowych foliach barierowych podczas 4. Konferencji nt. Specjalistycznych Opakowań Giętkich, która odbyła się w indyjskim Bombaju. W jej trakcie dyrektor generalny firmy Pankaj Poddar wygłosił prezentację nt. „Wydłużonej przydatności do spożycia dzięki specjalistycznym foliom opakowaniowym”.

Prelekcja Poddara była częścią sesji poświęconej innowacjom w opakowaniach giętkich, podczas której prelegencji przekonywali o znaczeniu redukowania odpadów spożywczych dzięki tworzeniu technologii, które wydłużają czas przydatności zapakowanej żywności do spożycia. Prócz zaprezentowania szerokiej gamy wszechstronnych folii – przezroczystych, metalizowanych oraz przeciwmgielnych – Pankaj Poddar poświęcił swoje wystąpienie potrzebie racjonalizacji procesów laminowania struktur oraz temu, w jaki sposób folie Cosmo Films pomagają w osiągnięciu tego celu.

W skład nowych folii barierowych Cosmo Films wchodzą:

- folie przezroczyste: chroniące przed przenikaniem zapachów przeznaczone do pakowania kawy/herbaty oraz przypraw; folie wysokobarierowe stanowiące ochronę przed przenikaniem tlenu do wykorzystania w opakowaniach na ciastka oraz folie wysokobarierowe chroniące przed tlenem i aromatami do pakowania produktów konsumowanych w ruchu (on-the-go);

- folie metalizowane: wysokobarierowe chroniące przed wilgocią do laminowania typu sandwich, przeznaczone na saszetki z szamponem, saszetki i opakowania na mleko i napoje w proszku; wysokobarierowe do ochrony przed przenikaniem wilgoci o dużej sile zgrzewu do pakowania luzem; ultra wysokobarierowe na żywność z zawartością tłuszczu, takie jak suszone owoce, chipsy, ciastka z kremem itd.

Firma produkuje również folie przeciwmgielne wydłużające od 4 do 7 dni czas trwałości świeżych warzyw i owoców oraz mięs, które trzeba przechowywać w temperaturach poniżej zera, zapobiegające pojawianiu się zamgleń zarówno w cieple, jak i zimnie.

„Koncentrujemy się na rozwiązywaniu niezaspokojonych potrzeb przemysłu, a nasza najnowsza gama folii barierowych stanowi odpowiedź na większość z nich – wydłużanie trwałości produktów oraz racjonalizację procesów laminacji” - wyjaśnił Pankaj Poddar w swojej prezentacji.

Na podstawie informacji firmy Cosmo Films opracował TK