Folie barierowe od Cosmo Films
4 Mar 2015 12:52

W miarę jak rośnie rola opakowań na żywność oferujących własności barierowe, rozwija się również oferta firm w tym zakresie. Przedsiębiorstwo Cosmo Films, znane jako producent specjalistycznych folii, oferuje szeroką gamę produktów barierowych. Jednym z nich jest wysokobarierowa folia metalizowana BOPP o dużej skuteczności. Folia, wykorzystywana przede wszystkim jako element dwu- lub trzywarstwowej struktury – z OPP/PET/PE - oferuje dobre wiązanie laminatu. Opakowanie końcowe może być wykorzystane w rozwiązaniach do żywności lub higieny osobistej, w którym bariera przed wilgocią ma kluczowe znaczenie. Folia oferuje również optymalną ochronę przed przenikaniem gazów.

Oprócz własności barierowych folię charakteryzuje wysoka wytrzymałość spoiwy zgrzewania, przydatna w produkcji torebek foliowych. Może być ona również stosowana przy klejeniu na zimno.

Proces metalizowania folii (warstwa metalizowana może mieć grubość 12, 15 lub 18 mikronów) zapewnia doskonałą jednorodność powłoki. Metalizowana folia nadaje się do zadruku.

„Pracujemy obecnie nad produktami powlekanymi, które w wyjątkowym stopniu zwiększają ochronę przed przenikaniem gazów” - wyjaśnia dyrektor generalny Pankaj Poddar.

Techniczne własności w skrócie:

- znakomite MVTR (wskaźnik przepuszczalności par wodnej): < 0.25 g/m2/day;

- zadowalająca OTR (wskaźnik przepuszczalności tlenu): < 40 cc/m2/day;

- dobra wytrzymałość spoiwy zgrzewania: 400 - 500 g/25 mm;

- dobre siła wiązania laminatu z PE: > 1.5N/25mm;

- obróbka koronowa po obu stronach.

Cosmo Films Limited to firma założona w 1981 r. i obecnie jeden z globalnych liderów i producentów folii BOPP. Jest dużym eksporterem tych folii z kontynentu indyjskiego oraz największym producentem folii do laminowania na gorąco na świecie. Jej folie są wykorzystywane w produkcji opakowań elastycznych, etykiet oraz przez firmy oferujące usługi laminowania.

Więcej informacji na stronie www.cosmofilms.com.