Futamura inwestuje w rozbudowę zdolności produkcyjnych
6 Dec 2022 13:51

Futamura Ltd, wiodący światowy dostawca folii celulozowych, osłonek i włóknin, dokonuje znacznej inwestycji w nową linię produkcyjną w swoim europejskim zakładzie produkcyjnym, aby zaspokoić rosnący popyt na produkowane przez firmę z surowców odnawialnych kompostowalne folie NatureFlex.

Apetyt konsumentów na przyjazne dla środowiska i zrównoważone produkty pozostaje tak samo silny jak zawsze, co przyczynia się do stałego wzrostu sprzedaży flagowego rozwiązania opakowaniowego firmy, które zostało wprowadzone na rynek 20 lat temu. Nowa maszyna odlewnicza zwiększy wydajność zakładu produkcyjnego o około 25%, co skróci czas realizacji zamówień przez firmę Futamura, a jednocześnie pozwoli zaoferować większą ilość folii na rynku.

Budowa dodatkowej linii odlewniczej nie przypomina typowych urządzeń związanych z produkcją tworzyw sztucznych - mówi przedstawiciel firmy Futamura. Jest to unikalna maszyna dostosowana do indywidualnych potrzeb - a nie gotowa inwestycja. Dzięki dodatkowej mocy produkcyjnej, nad którą prace trwały przez rok, firma Futamura zyska dodatkowe argumenty w odpowiedzi na rosnący popyt na opakowania przyjazne dla środowiska takie jak NatureFlex.

Andy Sweetman, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Futamura, komentuje: Folie NatureFlexTM idealnie nadają się do zastosowań, w których recykling jest problematyczny - małych opakowań, struktur laminowanych, etykiet na owoce i warzywa, by wymienić tylko kilka z nich - i często są przyjmowane tam, gdzie współgrają z etosem marki.

Po wprowadzeniu na rynek w 2002 r. seria folii NatureFlex firmy Futamura została przyjęta przez wielu właścicieli marek. Folie te zostały opracowane z myślą o zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na opakowania przyjazne dla środowiska. Są one nie tylko wytwarzane z odnawialnej celulozy, ale także spełniają wszystkie światowe normy dotyczące kompostowania przemysłowego, w tym EN13432, a także mają certyfikat dopuszczający je do kompostowania w warunkach przydomowych.

Stosowanie nadającej się do kompostowania folii z surowców odnawialnych przynosi właścicielom marek bezprecedensową możliwość przekształcenia stosowanych przez nich opakowań w powód do dumy. Wyzwanie polega zatem na tym, aby konsumenci byli świadomi szczególnego charakteru stosowanego opakowania.

Obecna infrastruktura kompostowania w krajach takich jak Wielka Brytania powinna być w stanie poradzić sobie z kompostowalnymi opakowaniami dostępnymi na rynku. Decydenci i zainteresowane strony muszą zadbać o wprowadzenie odpowiedniego systemu zbierania i etykietowania, aby produkty trafiały do miejsca przeznaczenia - do kompostowni przemysłowej lub kompostownika komunalnego bądź przydomowego.

W wielu krajach wkrótce wejdzie w życie obowiązkowa zbiórka odpadów spożywczych, która będzie stanowić doskonałe narzędzie do zbierania opakowań nadających się do kompostowania. Zwiększy to wskaźniki recyklingu i sprawi, że mniej odpadów będzie skazanych na składowanie.

Folie NatureFlex firmy Futamura są stosowane w ponad 100 krajach na całym świecie. Folie te stały się częścią opakowania, etykiety lub rozwiązania typu „overwrap” dla niektórych najbardziej znanych marek na świecie w przypadku szerokiego asortymentu dóbr codziennego użytku — od świeżych produktów przez herbatę, kawę i słodycze po batoniki zbożowe oraz środki higieny osobistej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Futamura