Gerhard Schubert oraz Schubert Packaging Systems na targach ProSweets 2019
19 Nov 2018 07:35

Na targach ProSweets 2019 w Kolonii firma Schubert zaprezentuje urządzenie Flowpacker lightline wyposażone w najnowszą technologię termozgrzewania, które w sposób delikatny i wydajny pakuje produkty wrażliwe na ciepło, m.in. czekoladę. Urządzenie Flowpacker jest częścią nowej serii maszyn lightline, w ramach której firma Schubert oferuje swoim klientom trzy wstępnie skonfigurowane typy maszyn przeznaczonych do standardowych zadań pakowania po atrakcyjnych kosztach inwestycyjnych. Ponadto firma Schubert Packaging Systems zaprezentuje swoje kompleksowe portfolio usług inżynieryjnych.

Niezależnie od tego, czy chodzi o czekoladę, batony czekoladowe czy wafle cukiernicze, konsument otrzymuje wiele z tych wyrobów cukierniczych w postaci zapakowanej w torebki zgrzewane z rękawów i gotowej do spożycia. Urządzenie Flowpacker lightline firmy Schubert jest wstępnie skonfigurowaną maszyną pakującą, składającą się z agregatu Flowmodul do pakowania produktów w torebki zgrzewane z rękawa i linii układająco-pakującej, która efektywnie i delikatnie pakuje w nie produkty luźne lub umieszczone na tackach.

Urządzenie Flowmodul jest kompatybilne ze wszelkimi powszechnie stosowanymi foliami zgrzewanymi na gorąco i zimno, a tym samym zapewnia maksymalną elastyczność w zakresie konfigurowania produktu. Nawet kruche krakersy i herbatniki można układać w stosy w dowolnych wariantach i pakować w torebki zgrzewane z rękawa przy użyciu technologii opartej na robotach.

Firma Gerhard Schubert GmbH rozszerzyła swój agregat Flowmodul do pakowania produktów wrażliwych na ciepło, np. czekoladę, w torebki zgrzewane z rękawa o nową technologię zgrzewania. Nowa opatentowana technologia termozgrzewania charakteryzuje się bardzo niską emisją ciepła i stałym czasem zgrzewania przy zmiennej prędkości przemieszczania łańcucha produktów. Tym samym po raz pierwszy możliwe jest regulowanie folii termozgrzewalnej o długości w zakresie od 5 do 60 metrów bez ryzyka obniżenia jakości folii bądź samego produktu. Dzięki zastosowaniu tej technologii możliwa jest również hermetyzacja opakowań.

Wstępna konfiguracja i wysoka wydajność

Prezentowane urządzenie Flowpacker należy do nowej serii maszyn Schubert lightline, obejmującej trzy maszyny pakujące przeznaczone do standardowych zadań pakowania. Należą do niej również urządzenia Cartonpacker lightline do pakowania produktów w kartony oraz Pickerlinie lightline do zastosowań typu Pick-and-Place. Zalety: te bardzo kompaktowe i wydajne urządzenia charakteryzują się atrakcyjnymi kosztami inwestycyjnymi i krótkim terminem dostawy. Klienci mają teraz wybór pomiędzy wstępnie skonfigurowanymi maszynami z nowej serii lightline o zdefiniowanych formatach produktów i opakowań, a dowolnie konfigurowalnymi maszynami o szerokim zakresie swobody dostosowywania do indywidualnych wymagań klienta.

Maszyna prezentowana na targach pakuje 250 sztuk herbatników na minutę

Na targach ProSweets firma Schubert zaprezentuje urządzenie Flowpacker lightline, wykorzystujące najnowszą technologię termozgrzewania do obróbki opakowań mieszanych zawierających dwa różne produkty wrażliwe na ciepło. W jedną torebkę zgrzewaną z rękawa pakowane są razem herbatniki z czekoladą białą i brązową. Maszyna osiąga wydajność na poziomie 250 sztuk produktu lub 125 torebek zgrzewanych z rękawa na minutę. Urządzenie Flowpacker jest wyposażone w system przetwarzania obrazu 3D, który dopuszcza tylko prawidłowe produkty do łańcucha wlotowego urządzenia Flowmodul.

Maszyna z możliwością swobodnej konfiguracji, stanowiąca przyszłościową inwestycję

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z kruchymi pralinami, miękkimi ciastkami czy też batonikami czekoladowymi, ta rodzinna firma z Crailsheim opracowuje narzędzia robotyczne dostosowane do potrzeb klienta w zakresie wszelkich produktów, które dzięki modułowej technologii TLM można łatwo i ekonomicznie dostosowywać do nowych zadań produkcyjnych, np. nowych produktów bądź formatów opakowań. W razie konieczności zmiany produktu lub formatu należy jedynie dostosować lub wymienić narzędzia robota. Przy opracowywaniu i produkcji tych narzędzi firma Schubert korzysta z wieloletniego doświadczenia w zakresie projektowania i ulepszania funkcjonalności chwytaków oraz przyssawek.

Wiedza techniczna grupy Schubert

Producentom żywności i wyrobów cukierniczych, którzy do produkcji potrzebują większej liczby maszyn, firma Schubert Packaging Systems oferuje swoje kompleksowe rozwiązania i usługi. Ta spółka zależna firmy Gerhard Schubert GmbH projektuje „pod klucz” urządzenia stosowane we wszystkich gałęziach przemysłu, a jako dostawca usług inżynieryjnych doradza zarówno średnim przedsiębiorstwom, jak i międzynarodowym korporacjom we wszystkich kwestiach związanych z pakowaniem końcowym i związanymi z tym procesami.

Źródło: Gerhard Schubert