Goss i Alwan razem dla Vpak
1 Oct 2014 21:23

Z myślą o ustanowieniu nowego punktu odniesienia w zakresie jakości barwy na rynku opakowaniowym, firma Goss International zgodziła się na utworzenie strategicznego związku z dostawcą oprogramowania graficznego, firmą Alwan Color Expertise. Umowa zagwarantuje uzyskiwanie powtarzalnej dokładności kolorystycznej użytkownikom maszyn Goss Sunday Vpak przy wszystkich aplikacjach: druku etykiet, tektur oraz opakowań giętkich.

Zdaniem Mike'a D'Angelo, dyrektora zarządzającego Goss International Americas, firma Goss zdawała sobie sprawę z potrzeby zapewnienia standardów wierności kolorystycznej w sektorze opakowaniowym już od momentu wejścia na rynek w 2012 r. „Jest to szczególnie ważne podczas stosowania specjalnych farb i podłoży, które zostały wybrane przez właścicieli marek, często nie zwracających szczególnej uwagi na wynikające z nich techniczne wyzwania” - skomentował D.Angelo. „Uznaliśmy, że idealną odpowiedzią na ich potrzeby, doskonale pasującą do Gossa, jest Alwan, i połączyliśmy nasze własne umiejętności projektowania produktów z ich referencjami w zakresie rozwoju ISO.”

Offsetowe maszyny zwojowe Goss Sunday Vpak 500 oraz Vpak 3000 przeznaczone do zadruku pudełek składanych, opakowań giętkich, preprintów oraz etykiet są dostępne w szerokościach od 520 do 1905 mm i drukują z prędkościami do 457 m/min.

Korzyści ze współpracy obu firm odczują klienci, którzy otrzymają kompletne rozwiązania do druku opakowań „pod klucz”, na którą składają się maszyny, oprogramowanie, instalacja, trening oraz certyfikat ISO. Wśród rozwiązań software'owych znajdą się pasowanie kolorów na maszynie, kalibracja urządzenia oraz proofing i weryfikacja druku, wszystkie dostępne dla kolorów CMYK, druku w rozszerzonym gamucie, kolorów spotowych oraz kolorów HiFi.

Na podstawie informacji firmy Goss opracował TK